Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Dopoldne se bo po nekaterih nižinah še zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Lei Bernot je uspel ŠAH MAT


KULTURA

| |
20.03.2012      19:49
A A

Lei Bernot je uspel ŠAH MAT


Študentska organizacija Univerze v Ljubljani je v sredo, 7. marca 2012, organizirala že tretjo zaporedno modno revijo študentk Naravoslovnotehniške fakultete, ki se je odvila v pod okriljem Meseca kulture ŠOU v Hostlu Celica, v središču Ljubljane. Modna revija ŠAH – MAT je požela veliko odobravanja, ena izmed organizatork pa je bila tudi Lea Bernot, ena izmed aktivnih mladih v občini Lukovica.


Organizatorka modne revije Šah Mat Lea Bernot (levo) s prijateljico Terezo Poljanič (desno)
Organizatorka modne revije Šah Mat Lea Bernot (levo) s prijateljico Terezo Poljanič (desno)
Deli:

Na fakulteto za turistične študije v Portorožu se je vpisala po končani gimnaziji na Šolskem centru Rudolfa Maistra Kamnik leta 2008. Na začetku študija sicer ni točno vedela, kaj bi rada počela v življenju, zato je leto kasneje začela tudi z vzporednim študijem Medijskih in komunikacijskih študij na Fakulteti za družbene vede v Ljubljani, za kar je bilo potrebno veliko usklajevanja med fakultetama in obveznostmi.

V tretjem letniku Turistice si je Lea izbrala predmet Management prireditev, kjer je bil pogoj k pristopu na izpit, da si izbere organizacijo nekega dogodka in odločila se je za modno revijo. Skupaj s sošolkama je morala začeti iz nič, med drugim je pisala tudi sama prošnje za sponzorstvo in njeni skupini je uspelo zbrati rekordno število sponzorjev v primerjavi s študenti iz preteklih let. Poskrbeti je morala za lokacijo, sodelovanje oblikovalcev, ki so predstavili svoja oblačila, izbor manekenk, postavitev scene, ... Kljub neizkušenosti ji je organizacija in sama izvedba modne revije We don't do fashion, we are fashion vzela le mesec dni časa.

K organizaciji druge modne revije Šah - Mat je Leo povabila ena izmed oblikovalk, ki je sodelovala z njo v Portorožu. Razlika v primerjavi s prvo revijo je bila ta, da sta bila njihova sponzorja ŠOU in Hostel Celica, naknadno se je pridružilo tudi kozmetično podjetje Oriflame. Na reviji se je predstavilo šest oblikovalk, oblačila pa je nosilo osem manekenk. Sceno so popestrile kocke, med revijo pa sta za vzdušje poskrbela tudi pevca Rok Trkaj in Erik Felicijan.

Poleg organizacije dogodkov je Lea aktivna tudi na področju odnosov z javnosti, tako da želi nadaljevati kariero v tej smeri. Zaveda se, da je z vztrajnostjo mogoče doseči cilje, ki si jih želiš. »Če ti je nekaj všeč  to potem delaš oziroma se trudiš, da to začneš čim prej delati in razvijati.« Modni reviji sta bili njen projekt 'za dušo', prav tako pa je dobila veliko izkušenj in referenc, ki ji bodo pomagale pri nadaljnji karieri.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo