Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno, drugod bo povečini sončno. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

2. novoletni koncert glasbene šole POLTON


KRONIKA, UMETNOST

| |
17.01.2016      21:07
A A

2. novoletni koncert glasbene šole POLTON


Veseli december v občini Lukovica nam je popestrila tudi glasbena šola Polton z 2. novoletnim koncertom glasbene šole Polton, ki se je odvijal ob zvokih diatonične harmonike na sobotni večer, 12. decembra 2015, v prepolni dvorani kulturnega doma Antona Martina Slomška v Šentvidu pri Lukovici. V uro in pol trajajočem koncertu so se nam predstavili učenci glasbene šole Polton, otroška sekcija folklornega društva Lukovica ter trio harmonik glasbene šole Polton.


Trio glasbene šole Polton
Trio glasbene šole Polton
Deli:

V ambientalno zatemnjeni dvorani se je s skladbo Ne prižigaj luči, v izvedbi tria harmonik glasbene šole Polton, začel 2. novoletni koncert, na katerem se nam je na diatonični harmoniki predstavilo preko dvajset učencev glasbene šole Polton. Nastopajoči so nam predstavili kar širok spekter skladb od začetnih do tehnično bolj zahtevnih. V prvem delu koncerta so se nam predstavili najmlajši učenci, ki so komaj dobro vstopili v čarobni svet glasbe, najmlajši med njimi so bili šest letni Luka ter sedem letni Žan, Filip in Polona. Slišali smo poznane otroške in narodne pesmi kot tudi Slakove in Avsenikove melodije: Pod Poncami, Krka sanjava, Po dekle, Ta sosedov Francelj ter Blumauerjevi Veselo v Kamnik in Veseli Ribn'čan.  Nato so se nam predstavili plesalci otroške skupine Folklornega društva Lukovica, ki so nam skupaj z godcem Blažem zaplesali splet Počitnice v Prekmurju. V drugem delu koncerta pa so nas nastopajoči popeljali po avtocesti ob Bistrici, v dolino tiho, kjer je Ribn'čan z vinčkom prav fletno stal pod Natašinim oknom in pel minili sta že leti dve od kar si me, ti, moja rožica, poljubila v Parizu in mi rekla tiste tri besede: Srečno novo leto! Za konec smo še enkrat prisluhnili triu glasbene šole Polton, ki so nam zaigrali dve novoletni Avsenikovi melodiji Prav fletno se imamo in Srečno novo leto. Po bučnem aplavzu pa smo slišali še prelepo Miheličevo melodijo Kjer lastovke gnezdijo.

 

Po koncertu nas je vse skupaj pričakala pogostitev, ob kateri smo si lahko izmenjali vtise, se malo okrepčali in čestitali organizatorju Tomažu Jemcu, ki nas je razveselil z novico, da se v letu 2016 glasbena šola Polton seli v nove večje prostore. S tem pa lahko kmalu pričakujemo tudi nove oddelke in še več mladih občanov, ki bodo lahko vstopili v čaroben svet glasbe.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo