Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 19.09.2018

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, proti jutru bo ponekod nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 15, na Goriškem in ob morju okoli 17 °C.
15°C | 28°C
četrtek, 20.09.2018
15°C | 28°C
petek, 21.09.2018
14°C | 29°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 19°C
nedelja, 23.09.2018
8°C | 20°C
Opozorila
Torek, 18.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Novi veliki zabojniki za odpadke ob Gradiškem ......


KRONIKA, OBČINSKE

| |
22.05.2017      7:21
A A

Novi veliki zabojniki za odpadke ob Gradiškem jezeru


Na parkirišču ob Gradiškem jezeru je Občina Lukovica postavila tri platoje, na katere je testno namestila dva velika zabojnika za odpadno embalažo in mešane odpadke.


Deli:

Ker so bili obstoječi koši za smeti premajhni za tako množično obiskan del naše občine, je režijski obrat ob parkirišču Gradiškega jezera namestil tri betonske platoje. Na njih so za enkrat poizkusno postavili dva velika zabojnika, za odpadno embalažo in za mešane odpadke, načrtuje pa se tudi postavitev zabojnika za organske odpadke ali koša za pasje iztrebke. Zaradi bojazni pred vnosom neprimernih smeti, ki nimajo nič skupnega z obiskom jezera, so zabojniki zaklenjeni. Že po prvem tednu uporabe pa se je, žal, izkazalo, da neozaveščenih ljudi to ne moti, saj so smeti, ki jih zaradi velikosti niso spravili skozi odprtino v zabojnik, preprosto odvrgli za smetnjak. Takšen odnos ne le da ni primeren, ampak je na takšni turistični lokaciji popolnoma nedopusten.  Vse obiskovalce območja Gradiškega jezera tako pozivamo, da smeti odvržejo v zabojnike in naj na območje na vnašajo kosovnih materialov iz gospodinjstev, za katere je v naši občini dvakrat letno organiziran brezplačen odvoz.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo