Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.08.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 32, na Primorskem okoli 34 °C.
17°C | 33°C
torek, 19.08.2018
17°C | 32°C
sreda, 21.08.2018
18°C | 33°C
četrtek, 22.08.2018
18°C | 33°C
petek, 23.08.2018
18°C | 34°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

MoPZ Janko Kersnik in violinistka Klara ......


KULTURA, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
28.02.2018      11:11
A A

MoPZ Janko Kersnik in violinistka Klara nastopili na predvečer 2. obletnice smrti Janeza Močnika v cerkvi MO v Ljubljani


Skladatelj Janez Močnik je v številnih glasbenih delih izrazil hrepenenje po lepem in dobrem. Iz bogatega skladateljevega opusa črpajo tudi njegovi prijatelji in pevci Moškega pevskega zbora Janko Kersnik Lukovica z zborovodjem Igorjem Velepičem, katerim sta največkrat pridruženi solistki Urška Pavli in Marta Zabret. Mnogo skladb je Anže napisal ali priredil prav za omenjeno zasedbo.


Violinistka Klara Gantar
Violinistka Klara Gantar
Deli:

Tako je bilo tudi 24. februarja 2018 v župnijski cerkvi Marijinega oznanjenja v Ljubljani, kjer so pevci MoPZ in solistki spremljali bogoslužje s pesmimi iz skladateljeve zapuščine na predvečer njegove druge obletnice smrti. Mlada violinistka Klara Gantar je z doživeto violinsko igro in čudovitim čistim tonom dediju Anžetu v spomin zaigrala Ave Mario Johanna Sebastiana Bacha v priredbi Charlesa Gounoda. Njena interpretacija je bila pravi užitek tako za ušesa kot za dušo.

Klara je vsestranska glasbenica: poleg violine zelo rada zaigra tudi na klavir in ukulele, rada poje (trenutno v mladinski operi Hobit na odru Cankarjevega doma) in uživa v ustvarjanju svoje lastne avtorske glasbe. Zaradi velikega veselja do nastopanja se zelo rada odzove povabilom k sodelovanju na kulturne prireditve, literarne večere, odprtja razstav in razne družabne dogodke. Njen nastop z rokovnjači, kot jih je skladatelj sam rad hudomušno imenoval, ni bil prvi in upajmo tudi ne zadnji.  Prenekaterikrat so že sodelovali v skladateljevih Cerkljah.

V dneh, prežetih z dragocenimi spomini, je pozornost prijateljev še dragocenejša. Iskreno se zahvaljujemo vsem, ki spomin na pokojnega Anžeta ohranjajo z njemu tako ljubo glasbo. Zahvala tudi za  prijazen sprejem in gostoljubje pri frančiškanih župniku p. Pavletu Jakopu in koordinatorici ge. Teuti Brumec ter za posebno priznanje.

 

Daniela Močnik in Viktor Jemec

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo