Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Drugi odprti turnir za prehodni pokal Rafolč ......


ŠPORT, TURIZEM, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
15.09.2015      7:02
A A

Drugi odprti turnir za prehodni pokal Rafolč v metanju podkev


V ŠTD Rafolče so se pričeli tudi bolj udejstvovati na turističnem področju in uvajajo tudi dogodke o kulturni dediščini iz prejšnjega stoletja. Ena od takih tradicij je tudi metanje podkve. V soboto, 22. septembra 2015, ob 10. uri se je pričel drugi turnir posameznikov in dvojic za prehodni pokal Rafolč v metanju podkev. Kot že lansko leto, je tudi tokrat glavno organizacijo prevzel prvi predsednik ŠTD Rafolče Sandi Ceglar. Ob pomoči članov ŠTD na čelu s sedanjim predsednikom Blažem Jemcem so pripravili dva igrišča za metanje podkev na novo položenem asfaltu in s tem tudi v KS Rafolče obudili ta stari šport, tudi kot družabno igro. Tekmovalcev je bilo letos nekoliko manj, kar pa ni kvarilo sproščenega vzdušja in obiska številnih gledalcev in navijačev.


Zmagovalci v dvojicah
Zmagovalci v dvojicah
Deli:

Sistem tekmovanja pri posameznikih je bil izločanje z repasažom. To pomeni, da je vsak, ki je doživel le 1 poraz še vedno imel možnosti zmagati na turnirju.

V kategoriji posameznikov je sodelovalo 13 tekmovalcev. Najboljši so prejeli pokale in praktične nagrade. Vrstni red: 1. Mirko Čokan, 2. Aleš Škafar in 3. Jure Lenček.

 

Zmagovalec Mirko Čokan, nekdaj učitelj fizike, te še vedno ni pozabil, in je za zmago na turnirju že 2. zapored za 1 leto prejel prehodni pokal ŠTD Rafolče.

 

V kategoriji dvojic je sodelovalo 5 ekip. Najboljši so za nagrado dobili medalje. Vrstni red je bil: 1. Sahara 1 (Miro Čokan in Robert Poljanšek), 2. ŠTD Rafolče (Sandi Ceglar in Blaž Jemec) in 3. Loka Team (Matjaž Anžlovar in Robert Levec)

 

Nastopila sta dva domačina, Sandi Ceglar in Blaž Jemec, ki sta letos posegla po srebrni medalji v dvojicah, kar bo vzpodbuda ostalim krajanom, da se lotijo te rekreativne igre.

Gostje so bili prijetno presenečeni nad organizacijo tekmovanja in pravijo, da bodo še prišli. Zahvaljujemo se Gostilni  Soklič za pogostitev in Bojanu Čoliću za praktične nagrade.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo