Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.07.2017

oblačno
Zvečer in ponoči bo v južni polovici Slovenije še deloma jasno, drugod pa spremenljivo oblačno s krajevnimi plohami in nevihtami, ki bodo najpogostejše na severu in severovzhodu.
20°C | 25°C
torek, 25.07.2017
16°C | 27°C
sreda, 26.07.2017
14°C | 25°C
četrtek, 27.07.2017
12°C | 27°C
petek, 28.07.2017
14°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.7.2017 ob 6h
Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Na obali bo zvečer ob prehodu hladne fronte zapihal okrepljen severozahodnik.
20°C
25°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Člani KO RK Rafolče so obiskali Krajinski ......


TURIZEM, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
15.09.2015      7:10
A A

Člani KO RK Rafolče so obiskali Krajinski park Goričko


V soboto, 12. septembra 2015, je odbor KO RK Rafolče pripravil izlet za naše člane. Najmlajša popotnica je bila stara 4 leta, najstarejši pa 89 let. Zgodaj zjutraj smo se odpravili proti Goričkem in se ustavili v vasi Pertoča, kjer stoji cerkev Sv. Helene. Sprejel nas je župnik Jože Vinkovič in nam predstavil župnijo in cerkev, v kateri je velikanski mozaik, izdelek svetovno znanega umetnika jezuita Marka Rupnika s sodelavci, narejen leta 2009. Ob župnikovi pestri razlagi so bile naše oči uprte v veličastno umetnino. V župnišču smo se še okrepčali in poklepetali.


Deli:

V Sotini smo si  ogledali oljarno,  žagarstvo Dajč in pridelavo biomase.  Sledili smo pripravi in stiskanju olja s pokušino olja in semen. Ogledali smo si tudi žago.

Iz Sotine smo se odpeljali  proti naselju Grad, kjer stoji največje grajsko poslopje na Slovenskem. V grajskem parku so nam povedali o zgodovini gradu zgrajenega na kamnini  vulkanskega izvora. Raziskali smo  razstavne prostore rokodelstva, vinsko klet in si ogledali film o Krajinskem parku Goričko.

 

Nazadnje smo si ogledali lončarstvo Zelko v Pečarovcih, kjer so nam predstavili 100 letno tradicijo  lončarstva, vinsko klet, kjer stojita poleg vinskih sodov največji pütra in čutara, nato pa še oblikovanje gline na ročnem vretenu. Zaključili smo s poznim kosilom in znamenito prekmursko gibanico.

 

Utrujene in polne vtisov nas je pozno zvečer varno pripeljal domov naš šofer Ciril Gerčar. Zahvaljujemo se vsem članom, ki so nam pripravili popotnico (domače klobase, vino, pecivo in sadje). Zahvaljujemo se tudi gospe Jani za besedno spremljavo na izletu.

Hvala za pomoč pri organizaciji izleta OZ RK Domžale in KS Rafolče.

 

Mili Zajc, Viktor Jemec

Foto: Stane Gerčar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 05
Izšla: 06.07.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo