Logo MojaObčina.si
DANES
5°C
-1°C
JUTRI
3°C
-3°C
Oceni objavo

Komedija »Na kmetih«

Da ne bi oder v Društvenem domu, med tem ko domače društvo KUD Fran Maselj Podlimbarski še pripravlja igro, sameval so v goste povabili gledališko skupino KD Gomilsko. Slednje je v tem letu na gledališke odre postavilo  komedijo Vinka Möderndorferja »Na kmetih«, za katero je avtor na dnevih komedije leta 2003 prejel nagrado žlahtno komedijsko pero. V skoraj dve ure trajajoči predstavi, polni zapletov in razpletov, komičnih dialogov, ki še tako ravnodušnega gledalca spravijo v smeh, smo bili priča prizorom, ki se odvijajo na odročnem gorskem kmečkem turizmu, ki ga vodita hči Marička in mati Jožica. Igralcem je bila posamezna vloga dobesedno pisana na kožo tako da so bili prizori res odlično izpeljani. Tako smo se res lahko od srca nasmejali komičnim prizorom v katerih je avtor na satiričen način nakazal dejanja, ki so še kako prisotna v naši družbi – podkupovanje in korupcijo, trgovanje z orožjem, zloraba političnih in drugih funkcij, odnos do kmetijstva…... In ko se glavni akterji že vse zmenijo in pripravijo za prikrito menjavo denarja in orožja, jim načrte prekrižata nova gosta, policijski minister Mirko in njegov duhovito jecljajoči varnostnik Slavko. Stvar pa se še dodatno zaplete, ko lastnica turizma  poskrbi, da gostje pri njih na dopustu ne uživajo le na svežem zraku in v pristni uvoženi hrani. V ponudbo vključi še kulturno prireditev, pri kateri gostje preizkusijo svoje igralske sposobnosti. Stvari pa se pri tem iz trenutka v trenutek bolj zapletajo, tako da gledalce držijo v napetem pričakovanju razpleta, vse skupaj pa je tako komično, da se človek vpraša, kako igralci lahko ostanejo na odru tako ravnodušni ob bučnem smehu v dvorani. Posrečena predstava je res vredna ogleda in prav gotovo ni bilo nikomur, ki se je odločil sobotni večer tako preživeti, žal. Polna dvorana obiskovalcev pa potrjuje dejstvo, da smo v zadnjih dveh letih take dogodke kar pošteno pogrešali.

Oglejte si tudi