Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Tradicionalni Spomladanski sejem v Komendi


GOSPODARSTVO

| |
21.04.2014      9:18
A A

Tradicionalni Spomladanski sejem v Komendi


Spomladanski sejem kmetijske, gozdarske, komunalne mehanizacije, vrtnarske in ogrevalne opreme, ter razstava govedi v Komendi je drugi vikend v aprilu privabil številne tako kupce, kakor obiskovalce, saj so imeli na sejmu kaj videti.


Deli:
Letošnja ujma v obliki žleda je spremenila tudi naš pogled na svet vsaj kar se  ogrevanja tiče. Mnogi so se odločili, da bodo svoje hiše opremili dodatno še z možnostjo gretja na klasično peč na drva in za njih je bil kakor naročen tokratni Spomladanski sejem v Komendi. Žled, ki je objel pred meseci Slovenijo je bil še vedno glavna tema številnih preko 500 razstavljalcev, a ne žled sam, ampak odprava njegovih posledic. Že znanim predstavitvam Zavoda na gozdove Slovenije o varnem delu v gozdu in  TPGozd, Miha Jurančič s.p. , ki je poskrbel za praktičen prikaz dela z gozdarskimi prikolicami in različnimi cepilniki so se poleg vseh predstavitev in predavanj pridružili še člani Govedorejskega poslovnega združenje Domžale z razstavo govedi. Spomladanski sejem kmetijske, gozdarske, gradbene in komunalne mehanizacije, vrtnarske in ogrevalne tehnike privabi vsako leto številne kupce iz cele Slovenije in mnogi od njih so domov odšli z malce tanjšimi denarnicami. Zavedajoč se pomena sejma so letos organizatorji izboljšali možnosti ogleda, mogoče tudi zaradi manjšega števila razstavljalcev, saj so jih morali zavrniti preko 150, a je zaradi tega sejem prej pridobil, kakor izgubil. Je pa res, da ne velja več pregovor, da če prideš prvi dan ni gneče, ne glede na dan in uro je bil sejemski utrip živahen. Za njim pa ni nič zaostajala dodatna ponudba, tako gostinska kakor glasbena, saj smo lahko prisluhnili številnim mladim sedaj že uveljavljenim talentom. V nedeljo so se zaprli dostopi na sejemski prostor in za nove nakupe in prodaje in za srečanja s prijatelji, sejemskimi znanci bo potrebno počakati do Jesenskega sejma v Komendi, ko bo tema mogoče malce drugačna kakor tokrat, ali pa tudi ne. Med tem pa le pazite nase pri delu na polju, vrtu, ali gozdu, da se čili in zdravi vidimo jeseni v Komendi. Sicer pa sta tudi tokrat uspešno zastopala barve Črnega grabna na Spomladanskem sejmu v Komendi  Pečarstvo Avbelj iz Lukovice in v zabavnem delu Ansambel Skrivnost iz Trnjave.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo