Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Društvo namiznega nogometa BLISK


NOVICE

| |
18.02.2016      15:43
A A

Društvo namiznega nogometa BLISK


Pogovor s predsednikom društva DNN Blisk Boštjanom Tomanom, ki je hkrati tudi državni prvak v namiznem nogometu.


BLISK državni klubski prvaki 2015
BLISK državni klubski prvaki 2015
Deli:

Kdaj se je začel moderni namizni nogomet in kdaj je bil ustanovljen prvi klub v Sloveniji?Kdaj je bil ustanovljen vaš klub DNN BLISK?
Prvi klub v Sloveniji je bil ustanovljen leta 2004, imenoval se je Eclipse. Klub nikoli ni vstopil v Zvezo namiznega nogometa Slovenije. Začetki društva Blisk pa segajo v leto 2006.

Katere države so najboljše v namiznem nogometu? Belgija,Nemčija,Amerika,Avstrija,Francija...

Katere vrste namiznega nogometa obstajajo in kako se med seboj razlikujejo?
Iz katerih materialov so narejene mize in  dodatna oprema, ki se uporablja pri igri?
Mize so po večini izdelane iz različnih vrst lesa, velikokrat imajo steklene podlage ter kovinske ročke s plastičnimi igralci. Dodatna oprema pri igri so masterwrap trakovi (podobni kot pri tenis loparjih) za boljši oprijem, usnjene rokavice (kot jih uporabljajo pri golfu). Uradne mize,  na katerih se igra namizni nogomet,  so Garlando, Tornado, Bonzini, Leonhart, Roberto sport.

Ali se lahko uporabljajo novi materiali ali jih mora najprej dovoliti Zveza namiznega nogometa? Vse mize,  na katerih se lahko igra mednarodna tekmovanja , mora potrditi svetovna zveza ITSF, na njihovi spletni strani tudi najdemo vse podatke. Slovenska zveza pa ji pri vseh novostih sledi.

Zakaj namizni nogomet ni bolj medijsko podprt?  Mislim, da so problem finance ter mnenja medijev, da je to še vedno gostilniška zabava.

Vprašanja o klubu

Ali se  v  vašem klubu posvečate vsem disciplinam enako  ali imate na kateri večji poudarek?  Vsem enako, seveda pa imata  na tekmovanju večji poudarek disciplini : odprto posamezno (to pomeni, da se na tekmovanje lahko prijavijo vse kategorije igralcev; tako lahko boljši igralci tekmujejo proti slabšim itd.) in odprto dvojice.

Koliko članov imate? Ste med večjimi v Sloveniji? Ob državnem prvenstvu imamo cca. 25-30 članov in smo tako tretji po številu članov.

Pri katerih letih je priporočljivo začeti trenirati in kolikokrat na teden trenirate? Mislim, da okrog desetega leta. Seveda pa ni nič narobe, če začnete prej in tudi prepozno ni nikoli (saj svetovni podprvak šteje  čez 60 let).

Kateri so vaši trenerji, če jih nimate, napišite vaše vzornike? Trenerjev nimamo, saj smo med začetniki tako imenovanega profesionalnega igranja namiznega nogometa. Vzorniki pa so igralci Frederico Collignon (največkrat svetovni prvak),Oliver Vilim, Billy Pappas, Jamal Allalou.

Kakšen je največji uspeh vašega kluba?
Smo  državni KLUBSKI PRVAKI.

Kateri so trenutno vaši najboljši tekmovalci in njihovi najboljši uspehi?
Boštjan Toman (državni prvak v kategoriji  odprto posamezno, večkratni podprvak v odprto dvojice), Roman Klopčič (večkratni mladinski prvak, večkratni podprvak v odprto dvojice, Matevž Jeras, Rok Šoštarič (prvaka v odprto dvojice2014). Državni KLUBSKI PRVAKI, zgoraj napisani ter Fabjan Leskovec, Rok Slapnik, Luka Trdin, Aleksandar Djukič, Emil Štirn, Robi Lipušček ter Tjaša Kogovšek (vsi, ki so zastopali klubske barve na državnem prvenstvu 2015 na Bledu)

Kakšni so pogoji za vpis v klub in kdaj vpisujete nove člane?
Veliko dobre volje, ostalo pride samo.  Vpisujemo skozi celo leto.

Želite izpostaviti katerega izmed vaših sponzorjev?
Sponzorjev ne bomo izpostavljali, se pa zahvaljujemo vsem, ki so nam kakorkoli pomagali. Občini Lukovica pa se zahvaljujemo, da se lahko redno prijavljamo na razpise, saj si s tem lahko pomagamo pri članarinah v zvezo namiznega nogometa ter tako tudi posledično v svetovno zvezo. Tako lahko tudi nastopamo na vseh mednarodnih tekmovanjih.

Imajo tekmovalci tudi osebne sponzorje ali za to poskrbi klub?
Osebnih sponzorjev ni,  tako si vsa tekmovanja v tujini plačujemo sami.  Tudi, ko igramo za reprezentanco.

Vprašanja za državnega prvaka v namiznem nogometu Boštjana Tomana

Koliko časa posvečate treningu?
Treningu posvečam svoj prosti čas (2krat tedensko, cca 2 uri)
Celotni pogovor si lahko preberete na spodnji povezavi
http://ltgnews.eu/LTG/display/?news=707


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI LTGNEWS? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


LTGNEWS
LTGNEWS
KRAŠNJA 0057A
Tel:051 367 416
Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo