Logo MojaObčina.si

Luče

DANES
8°C
1°C
JUTRI
2°C
2°C
Deli
1074

Pred vročino se skrijmo v Snežno jamo

Na nadmorski višini več kot 1.500 m v občini Luče leži ena najbolj slikovitih visokogorskih jam na svetu. V teh dneh se ob vedno višjih temperaturah prileže vsakršen oddih na hladnem, in če se v prihajajočem vikendu ne utegnete podati do morja, je Snežna jama odlična rešitev. Ta biser alpskega krasa skriva večni led v vhodni dvorani in bogato jamsko favno, pa tudi čisto prave kapnike, ki so na tej nadmorski višini sicer že redkost. Snežna jama je bila dolgo časa zakopana pod snegom, odkrita je bila šele, ko se je zaradi vročih poletij sneg stalil in se je vhod v več kot 20 m globoko ledeno brezno končno odprl. Od leta 1981 jamo razsikujejo člani jamarskega kluba Črni galeb iz Prebolda. Jama, ki je sicer dolga približno 1.300 m, ima več kot 800m dolgo urejeno turistično pot. Obisk jame v soju karbidnih svetilk pa je nepozabno doživetje.
Snežna jama bo letos za obiskovalce odprta vsak petek, soboto, nedeljo in praznik, in sicer jo lahko obiščete ob 9., 11., 13. in 15. uri, v juliju in avgustu pa tudi ob 17. uri. 

Več o obisku si preberite na uradni spletni strani Snežne jame.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij