Logo MojaObčina.si

Luče

DANES
31°C
14°C
JUTRI
33°C
15°C
1541

Festival SAŠA kolesari

V Šaleški in Zgornji Savinjski dolini bo junija potekal Festival SAŠA kolesari, ki bo celotno regijo povezal z aktivnostmi na dveh kolesih. Festival organizirajo Razvojna agencija Savinjsko-šaleške regije (Razvojna agencija SAŠA) in občine SAŠA regije.

Uvodni dogodek festivala bo v petek, 17. junija, ko bo v Šmartnem ob Paki novinarska konferenca Sveta županov SAŠA regije s predstavitvijo aktivnosti Festivala SAŠA kolesari, pogovorom z župani vseh občin SAŠA regije na temo kolesarskih pridobitev v njihovih občinah in seznanitvijo o aktivnostih za izgradnjo državne kolesarske povezave Velenje–Šoštanj–Šmartno ob Paki–Mozirje.

Novinarski konferenci bo sledilo odprtje Festivala SAŠA kolesari s predajo kolesarskih dresov županom ter promocijskim fotografiranjem. Po fototerminu in izjavah za medije se bodo župani odpravili na skupinsko kolesarsko vožnjo po Šmartnem ob Paki, ki jo bodo sklenili ob 12. uri pri Mladinskem centru Šmartno ob Paki, kjer
se bo dogajanje nadaljevalo s prihodom kolesarjev Dirke po Sloveniji in navijanjem na vmesnem letečem cilju dirke.

Festivalsko dogajanje se bo nadaljevalo naslednji dan, v soboto, 18. junija, ko bo ekipa festivala skrbela za animacijo navijačev ter promocijo kolesarjenja in regije v občinah Ljubno in Luče - tako v dolini kot pred ciljem kraljevske etape na Veliki planini.

V tednu od ponedeljka, 20. junija, do četrtka, 23. junija, bodo potekale vodene kolesarske ture med občinami Velenje–Šoštanj (20. junij), Mozirje–Nazarje (21. junij), Rečica ob Savinji–Gornji Grad (22. junij) in po občini Solčava (23. junij).

Natančne informacije o vodenih turah in prijavah bodo na voljo 10. 6. 2022.

Vse aktivnosti festivala bodo fotografirane in posnete, ob koncu festivala pa bo izdan atraktiven video za promocijo kolesarstva v SAŠA regiji.

PROGRAM FESTIVALA SAŠA KOLESARI

UVODNI DOGODEK: novinarska konferenca in odprtje Festivala SAŠA kolesari s kolesarsko vožnjo županov občin SAŠA regije
od 9:15 do 10:30/12:00 Šmartno ob Paki (Mladinski center Šmartno ob Paki, Šmartno ob Paki 13)

9:30 – Novinarska konferenca Sveta županov SAŠA regije:
- predstavitev aktivnosti Festivala SAŠA kolesari,
- »Hitri krog z župani«: pogovor z župani vseh občin SAŠA regije na temo kolesarskih pridobitev v njihovih občinah, seznanitev z aktivnostmi na področju izgradnje državne kolesarske povezave Velenje–Šoštanj–Šmartno ob Paki–Mozirje.

Moderator: Tomaž Hudomalj
Gostje: župani občin SAŠA regije; mag. Biljana Škarja, direktorica Razvojne agencije SAŠA; Bojana Stopinšek, koordinatorka DKP Savinjske regije, SIMBIO, d.o.o.

10:00 – Odprtje Festivala SAŠA kolesari s predajo dresov županom ter promocijsko fotografiranje s kolesi

10:15 – Izjave za medije

10:30 – Skupinska kolesarska vožnja županov po Šmartnem ob Paki s postanki in pogostitvijo

12:00 – Zaključek skupinske vožnje pri Mladinskemu centru Šmartno ob 

Sobota, 18. 6. 2022
ANIMACIJA IN PROMOCIJA V OKVIRU GOSTOVANJA DIRKE PO SLOVENIJI V OBČINI LJUBNO
od 13:00 do 15:00
Ljubno ob Savinji

ANIMACIJA IN PROMOCIJA V OKVIRU GOSTOVANJA DIRKE PO SLOVENIJI V OBČINI LUČE
od 13:30 do 15:30
Luče, Kranjski Rak

Ponedeljek, 20. 6. 2022
VODENA KOLESARSKA TURA VELENJE–ŠOŠTANJ

Torek, 21. 6. 2022
VODENA KOLESARSKA TURA MOZIRJE–NAZARJE

Sreda, 22. 6. 2022
VODENA KOLESARSKA TURA REČICA OB SAVINJI–GORNJI GRAD

Četrtek, 23. 6. 2022
VODENA KOLESARSKA TURA SOLČAVA

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi