Logo MojaObčina.si

Loški Potok

DANES
25°C
11°C
JUTRI
24°C
14°C
1969

Župan je otrokom v potoškem vrtcu predal igre "Vrt družine Dobrojed"

Razvojni center Kočevje Ribnica d.o.o. skupaj z LAS Po poteh dediščine od Turjaka do Kolpe izvaja EU projekt z naslovom »Z roko v roki do kakovostne prehrane«, katerega namen je izobraževanje in ozaveščanje ciljnih skupin o zdravi prehrani in uživanju lokalno pridelanih izdelkov. Projekt je bil izbran v okviru 3. javnega razpisa MKGP za projekte sodelovanja LAS v okviru Ukrepa 19.3, PRP 2014-2020. V sklopu tega projekta so izdelali igro z naslovom »Vrt družine Dobrojed«, namenjeno otrokom 3. starostne skupine vrtca in učencem 1. triade osnovne šole, ki lahko preko igre spoznavajo prednosti uživanja lokalnih pridelkov ter slabosti ob napačni hrambi živil ali uživanju uvoženih živil. Razvojni center Kočevje Ribnica d.o.o. je v okviru projekta izdelal 300 iger, ki jih je namenil šolam in vrtcem v občinah na območju celotne LAS PPD. V njihovem imenu pa je igre v sklopu tradicionalnega slovenskega zajtrka v petek, 15. 11. 2019,  otrokom v potoškem vrtcu oziroma šoli predal župan občine Ivan Benčina.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi