Logo MojaObčina.si
DANES
6°C
-1°C
JUTRI
5°C
-4°C
Oceni objavo

"Vesoljke" v Loškem Potoku

V občini Loški Potok so na območju Tabora in Retij  v teku meritve trdih delcev PM10. Stacionarni merilniki so nameščeni na Taboru v župnišču in v Retjah v gasilskem domu. Trenutno je v Loškem Potoku postavljene največ merilne opreme na to temo v Sloveniji, saj so poleg merilcev črnega ogljika podjetja Aerosol nameščeni še merilniki IJS in nemškega inštituta Tropos. Dekleti, ki ju videvamo na omenjenem območju z nahrbtniki z "antenami", pa izvajata meritve z mobilnimi napravami inštituta Tropos iz Leipziga. Ena od njiju je iz Italije, iz Rima in priznava, da je pri nas zares mraz.

To je projekt Filozofske fakultete, je pa to del prizadevanj za čistejši zrak v kurilni sezoni ne le na območju Loškega Potoka, pač pa celotne Slovenije.

Oglejte si tudi