Logo MojaObčina.si

Loški Potok

DANES
29°C
14°C
JUTRI
30°C
15°C
1969

ODPRTJE MEDGENERACIJSKEGA CENTRA HRIB 103

V četrtek, 23. junija, je potekalo slavnostno odprtje medgeneracijskega centra Hrib 103, v katerem so prostori za medgeneracijsko druženje, prostori društva upokojencev, štiri varovana stanovanja ter pet stanovanj za mlade družine. Slavnostnega dogodka so se kot gostje udeležili poslanca v Državnem zboru RS Jože Tanko in Predrag Bakovič, generalni direktor Direktorata za starejše in deinstitucionalizacijo na Ministrstvu za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti g. Andrej Grdiša, župana Občine Bloke Jože Doles in Občine Kostel Ivan Črnkovič, podžupan Občine Sodražica Andrej Pogorelc, direktorica DSO Grosuplje Metka Velepec Šajn ter nekateri drugi gostje. Govornika na prireditvi, ki ji je prisostvovalo kar lepo število občanov, sta bila župan Ivan Benčina in poslanec Jože Tanko. Ker bo medgeneracijski center stičišče mladih in starih, je bil tudi kulturni program zasnovan tako, da so v njem sodelovali tako mladi – osnovnošolci, kot tudi starejši – članice Društva upokojencev Loški Potok. Članice društva upokojencev so se predstavile s pevsko skupino Povasenke, ki so ubrano zapele tri pesmi ter odigranim skečem. Otroci naše osnovne šole pa so se predstavili z dvema recitacijama in dvema glasbenima točkama z igranjem na harmoniko. Pred slavnostnim odprtjem objekta in rezom traku, ki so ga skupaj prerezali župan Benčina, poslanec Tanko in g. Grdiša, je blagoslov novega objekta opravil župnik Bojan Traven. Po ogledu objekta je sledilo še družabno srečanje, na katerem je za odlično postrežbo poskrbela Gostilna pri Kapcu.

Za uspešno izpeljavo dogodka se vsem nastopajočim oziroma sodelujočim v programu najlepše zahvaljujemo!

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi