Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo, ki jo bo več v vzhodnih krajih. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 11 °C.
7°C | 22°C
četrtek, 23.10.2018
4°C | 15°C
petek, 25.10.2018
6°C | 18°C
sobota, 26.10.2018
10°C | 18°C
nedelja, 27.10.2018
12°C | 18°C
Opozorila
Torek, 23.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Gartlc - vrt po starem vzoru v Logatcu


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
24.05.2017      17:59
1
A A

Gartlc - vrt po starem vzoru v LogatcuVrtni ognjič (foto: Majda Ržek)
Vrtni ognjič (foto: Majda Ržek)
Deli:

Društvo za zdravilne rastline Ognjič Logatec se je letos skupaj s partnerji uspešno prijavilo na javni poziv LAS s CILjem s projektom Gartlc. Partnerji v projektu so Občina Logatec, Dom starejših Logatec, Osnovna šola 8 talcev Logatec in Društvo za biološko-dinamično gospodarjenje Ajda Vrzdenec.

Gartlc bomo postavili na zemljišču Doma starejših Logatec. Na vrtu bomo zasadili tako kot nekoč vso zelenjavo in začimbe, ki jih gospodinja potrebuje za vsakdanjo kuho, zelišča za zdravje družine in rože za v vazo. Obdali ga bomo z leseno latno ograjo.

Gartlc bodo društva uporabljala za učilnico na prostem pri izvajanju svojih delavnic in predavanj, ki bodo namenjena promociji ekološke oz.biodinamične pridelave vrtnin ter pridobivanju lastnih semen, osnovnošolski učenci pa bodo na njem vrtnarili v okviru šolskega vrtnarskega krožka.

Gartlc smo umestili na zelenico pred Domom starejših Logatec z namenom, da povežemo najmlajše in najstarejše in v želji, da se nam bodo najstarejši pridružili pri delu vsaj s kakšnim nasvetom ter jim tako pokazali, da so še zmeraj zaželeni in koristni del naše družbe.

Po do sedaj znanih podatkih bo do podpisa pogodb prišlo šele čez štiri mesece in bomo z delom lahko pričeli šele v jeseni.

Ko bo Gartlc postavljen, pa ste vsi vabljeni k ogledu in širjenju znanja v okviru delavnic in predavanj o ekološki ali biodinamični pridelavi vrtnin, zelišč, začimb, o pridobivanju semen kultrurnih rastlin in še in še.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO ZA ZDRAVILNE RASTLINE OGNJIČ LOGATEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Metka Rupnik
Metka Rupnik Se strinjam0 Se ne strinjam0
Društvo za zdravilne rastline Ognjič Logatec bo kmalu praznovalo 10-let delovanja. Postavitev gartelca bo dober prispevek k praznovanju društva ob desetletnem delovanju. Majda Ržek je opravila veliko delo in čestitam za opravljeno.
To bo tudi dober prispevek h kulturni dediščini kraja. Pa še učilnica na prostem ...
Metka

31.05.2017 ob 22:22:39 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
StranBodite prvi pri oddaji mnenja.