Logo MojaObčina.si

Logatec

DANES
20°C
11°C
JUTRI
22°C
12°C
Deli
4506

Podpis Sporazuma o upravljanju Klasičnega krasa kot območja svetovne dediščine

V ponedeljek, 12.11.218,  je v Postojni potekal podpis Sporazuma o upravljanju Klasičnega krasa kot območja svetovne dediščine. Skupaj z Ministrom za okolje in prostor, Juretom Lebnom so sporazum podpisali še Zavodom RS za varstvo narave, občina Bloke, Cerknica, Logatec, Loška Dolina, Pivka in Postojna, Notranjski regijski park, Zavodom Znanje Postojna, Regionalno razvojna agencija Zeleni kras in Družba Postojnska jama.

Slovenija je leta 2015 pričela s pripravo nominacije za vpis Klasičnega krasa na Seznam svetovne dediščine zaradi njegove izjemne univerzalne vrednosti. Klasični kras je sestavni del Dinarskega krasa. Glavne lastnosti, ki prispevajo k izjemni univerzalni vrednosti Klasičnega krasa so kraška polja ter na njih navezujoča se hidrološka in speleološka mreža ter podzemna favna. Na relativno majhnem območju Klasičnega krasa so zastopana kraška polja v različnih razvojnih fazah. Podpisniki sporazuma soglašajo, da se območje Klasičnega krasa na območju občin Bloke, Cerknica, Logatec, Loška Dolina, Pivka in Postojna, predlaga za vpis na Seznam svetovne dediščine pri UNESCO. Rok za oddajo nominacijskega dosjeja je do konca januarja 2019, v letih 2019 in 2020 sledi ocenjevanje (vsebinsko, terenski ogled) ter v juniju 2020 odločanje.

Več na: http://www.mop.gov.si/si/medijsko_sredisce/novica/8613/
Foto: vir MOP

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi