Logo MojaObčina.si
DANES
5°C
-1°C
JUTRI
3°C
-3°C
Oceni objavo

V NEDELJO POPOLDNE JE BILO LUŠTNO PRI NAS

Sedmič na Vrhu Svetih Treh Kraljev, sicer pa že sedemnajstič, je Obrtniški mešani pevski zbor »Notranjska« 10. oktobra pripravil prireditev V nedeljo popoldne bo luštno pri nas. Kot vse druge letošnje je tudi to namenil počastitvi 30-letnice slovenske države. Poleg zbora so nastopili učenci tamkajšnje podružnične šole. Pod vodstvom učiteljic Agnes Pasjar Korenč in Mihaele Kavčič so peli in deklamirali, kot le otroci zmorejo, pripravili pa so tudi sceno in vanjo vključili svoje likovne izdelke,  osnutke znamk, posvečene tridesetletnici slovenske samostojnosti. Poslušalci so z veliko naklonjenostjo sprejeli tudi nastop kitarskega virtuoza Maria Kurtjaka, ki je spremljal baritonista Davida Kunca in Petra Grdadolnika med izvajanjem spleta slovenskih samospevov in ljudskih pesmi. Ob sklepu so se vsi nastopajoči združili v pesmi Moja dežela ob klavirski spremljavi zborovodkinje »Notranjske« Mihaele Kavčič in kitarista Maria Kurtjaka, ki so jo učenci živo animirali z risanimi podobami. Prireditev je suvereno in domiselno povezoval Martin Žust.

Po koncertu je bilo slišati veliko spodbudnih in pohvalnih besedi poslušalcev o izvedenem programu. Dogodek je ob OOZ Logatec, Vrhnika in Postojna sofinancirala Občina Logatec.

Oglejte si tudi