Logo MojaObčina.si

Logatec

JUTRI
23°C
10°C
PET.
23°C
11°C
Deli
146

Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter Občina Logatec skupaj varujeta vojna grobišča

Zakon, ki ureja področje vojnih grobišč določa, da se varstvo vojnih grobišč financira iz državnega proračuna, vojna grobišča pa urejajo lokalne skupnosti v sodelovanju s pristojnim ministrstvom.

Prvo medsebojno sodelovanje med Občino Logatec in Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti je potekalo v letih 2014 in 2015, ko je je bilo potrebno obnoviti grobišči hercegovskih partizanov v Grčarevcu in Kalcah.

V letu 2018 je ministrstvo podalo pobudo za obnovo vojnega grobišča v Sovri nad Rovtami (EŠD: 21538), Občina pa je prevzela vse postopke za izvedbo obnove. Na podlagi zbiranja ponudb je bil izbran najugodnejši izvajalec, Amoret d.o.o., ki je pravočasno in pod budnim očesom Zavoda za varstvo kulturne dediščine, izvedel vsa restavratorsko konservatorska dela. 

Renata Gutnik, Višji svetovalec II, Občina Logatec

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi