Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
20°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
20°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

V Občino Log - Dragomer prihaja zdravstvena ......


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
18.03.2015      19:04
A A

V Občino Log - Dragomer prihaja zdravstvena ambulanta


A verjetno ne pred koncem letošnjega leta. Kot nam je potrdil župan Stanovnik, so že zelo daleč pri pogovorih o organizaciji zdravstvene oskrbe v občini, pri njihovih naporih pa jih po menjavi na direktorskem stolčku, tako kot nekdanji, podpira tudi novi direktor Zdravstvenega doma Vrhnika, Roman Strgar.


Foto: www.zd-vrhnika.si
Foto: www.zd-vrhnika.si
Deli:

Razkrivamo že nekaj podrobnosti. Izvedeli smo, da naj bi bila ambulanta splošnega zdravnika poskusno odprta trikrat na teden. Občina v tej fazi ne bo gradila nove ambulante, temveč bo to umestila v primeren, že zgrajen prostor na območju občine. »Lokacijo načelno že imamo, ampak še ni dokončna. Želimo se obnašati kot dober gospodar. Ker vemo, da bo poskusno obratovanje ambulante verjetno potekalo eno leto, v tem letu ne želimo ustvarjati večjih stroškov, kot je treba,« je povedal Stanovnik in hkrati razkril, da prehajajo že na operativno raven. Tako je tik pred zaključkom tudi že študija, ki jo pripravljajo v vrhniškem zdravstvenem domu in bo dala odgovor na vprašanje, kako upravičiti stroške delovanja ambulante in kako se jim na drugi strani izogniti, ponudila pa naj bi tudi odgovore na druge dileme.

Eden izmed večjih izzivov pri vzpostavitvi ambulante je vprašanje prenašanja kartotek z ene lokacije na drugo. »Če bi se zgodilo, da bi pacient, ki je izbral zdravnika v naši občini, zbolel medtem, ko ambulanta ne bi bila odprta, bi moral iti k njemu na Vrhniko. Postavlja se vprašanje zdravstvenih kartonov, kako jih prenašati sem in tja.« Zato se bo več možnosti za odprtje ambulante ponudilo po tem, ko bodo na Vrhniki vzpostavili bazo elektronskih zdravstvenih kartonov. »V Zdravstvenem domu Vrhnika je elektronski e-karton v fazi uvajanja in to bo verjetno tisto, kar bo prelomnica za začetek oskrbe tukaj,« je še povedal Miran Stanovnik.

Vsi preostali izzivi bodo po mnenju Stanovnika lažje rešljivi. Župan pričakuje, da bi ambulanto lahko odprli do konca letošnjega leta, je pa odprtje povezano tudi s kadrovskimi vprašanji. »Vemo, da dve zdravnici prihajata s porodniškega dopusta, in takrat se bodo začeli ustvarjati pogoji, da zadevo izpeljemo,« je zaključil župan.

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!