Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, nekaj več sonca bo v severnih in vzhodnih krajih. Predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno lahko rahlo deževalo ali rosilo. Postopno se bo krepil jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 24 °C.
12°C | 18°C
ponedeljek, 24.09.2018
13°C | 20°C
torek, 25.09.2018
5°C | 17°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 13h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
12°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Nova zobozdravstvena ambulanta je velika ......


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
24.10.2017      9:42
A A

Nova zobozdravstvena ambulanta je velika pridobitev


Na začetku oktobra je v prostorih osnovne šole Log - Dragomer odprla vrata nova zobozdravstvena ambulanta za odrasle, ki je rezultat dolgotrajnih prizadevanj občine ter Zdravstvenega doma Vrhnika in predstavlja veliko pridobitev na področju zdravstvene oskrbe na tem območju. Zobozdravstvena ambulanta deluje v ambulanti v osnovni šoli Log - Dragomer, Šolska ulica 1.


Deli:

Župan občine Log - Dragomer Miran Stanovnik je poudaril, da javno zdravstvo na tem območju dela tudi za periferne občine. "Na občini smo se odločili in dali prednost javnemu zdravstvu pred koncesionarji. Moram priznati, da zelo dobro sodelujemo z zdravstvenim domom Vrhnika, saj smo se župani vseh treh sosednjih občin odločili, da poiščemo najboljše rešitve za tukajšnje prebivalce," še dodaja Miran Stanovnik, ki v novi ambulanti vidi pridobitev za vse občane in boljšo kakovost življenja, saj bo zdaj ta storitev na dosegu roke številnim, ki so se morali prej voziti na Vrhniko ali v Ljubljano, če ne še kam dlje.
Direktor zdravstvenega doma Vrhnika Roman Strgar je poudaril, da je izredno zadovoljen z novo zdravstveno pridobitvijo zaradi pomanjkanja teh storitev: "Zato, da imamo danes tu novo zobno ambulanto kljub pomanjkanju programov, so bile potrebne številne aktivnosti preko združenja zdravstvenih zavodov, ZZS-ja in ministrstva. Ta ambulanta je namenjena vsem okoliškim prebivalcem in glede na pomanjkanje tovrstnih storitev je to zelo pomembna pridobitev. V tej pridobitvi je več kot 20 let dela, da smo lahko pripeljali ta program sem, bilo je potrebno veliko usklajevanja in dela. Potem ko so nas pristojni organi v zdravstvu končno razveselili s tem programom, smo morali najti tudi ustrezno ekipo. Z veseljem ugotavljam, da smo bili tudi tukaj uspešni, saj verjamem, da smo sestavili odlično ekipo, ki bo res dobro delovala."

Novi zdravnik Boris Petrič, dr. dent. med., je pred tem delal na Stomatološki kliniki v Ljubljani in v zobozdravstveni ambulanti v Novem mestu. Ni odveč poudariti, da je nova zobozdravstvena ekipa v prostorih osnovne šole Log - Dragomer odprta za vse, torej je na voljo vsem, ki se še niso opredelili za svojega zobnega zdravnika oziroma si ga želijo imeti bližje svojemu domu. Zato je pomembno, da se vsi občani, ki želite urediti svojo zobozdravstveno oskrbo, čim prej oglasite v novi zobozdravstveni ambulanti v osnovni šoli Log - Dragomer, Šolska ulica 1. Urnik dela:

- ponedeljek in sreda: od 13.30 do 20.00,

- torek: od 6.30 do 12.30,

- četrtek: od 6.30 do 15.00,

- petek: od 6.50 do 14.00.

V primeru, da še nimate izbranega zobozdravnika in ste starejši od 19 let, vas vabimo k izbiri na način, da se osebno oglasite v ambulanti. S seboj imejte kartico zdravstvenega zavarovanja. Za kakršnekoli druge informacije so dosegljivi v ordinacijskem času na telefonski številki 08 200 30 68 ali preko e-pošte narocanje.petric@zd-vrhnika.si.

 

Besedilo in fotografija: Peter Kavčič

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!