Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
2°C
-5°C
JUTRI
0°C
-2°C
Deli
2910

Začeli z gradnjo igrišča z umetno travo

Mkeršmanc in njegov podizvajalec Fitšport sta z gradnjo začela v začetku novembra. Projekt je sofinanciran z državnimi sredstvi, končan pa naj bi bil do konca tega meseca.

»Občina Log - Dragomer je novembra 2015 pripravila dokument identifikacije investicijskega projekta, s katerim je kandidirala na razpisu Fundacije za šport v delu, ki se nanaša na izgradnjo športne infrastrukture. Kljub velikemu številu prijav ostalih zainteresiranih, je bil naš projekt prepoznan za upravičenega in nujnega,« nam je pojasnila občinska uprava. Kot smo izvedeli, so na razpisu za ta projekt dobili skoraj 28 tisočakov. Občina je med devetimi ponudbami izbrala najcenejšo, dobrih 61 tisoč evrov (brez DDV) vredno pogodbo. »Najugodnejša je bila ponudba Mkeršmanc, d. o. o., s podizvajalcem FITŠPORT, d. o. o. Mekršmanc opravlja gradbena dela, medtem ko bo podjetje FITŠPORT, d. o. o., dobavilo umetno travo,« je pojasnil Martin Martinčič, ki na občini pokriva finančno področje. V okviru gradnje je previdena ureditev odvodnavanja, podlage in postavitev umetne trave na pripravljeno podlago. »Igrišče bo obdano z 'ograjo' iz viseče mreže, ki bo vpeta na nosilce. Velikost igrišča bo 22 x 42 metrov; igralne površina igrišča pa je 20 x 40 metrov.« Kot so nam še pojasnili na občini, bo igrišče razsvetljeno in ga bodo lahko uporbljali tudi v večernih urah, zaradi česar se bo podaljšal čas za uporabo, posledično pa se bo zmanjšala potreba po najemanju prostorov za vadbo.


V. L. 
Foto: V. L. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!