Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.01.2018

jasno
Ponoči se bo razjasnilo. Na severovzhodu bo pihal severozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -10 do -3, ob morju do 1 °C.
-2°C | 8°C
petek, 19.01.2018
2°C | 6°C
sobota, 20.01.2018
-1°C | 5°C
nedelja, 21.01.2018
0°C | 5°C
ponedeljek, 22.01.2018
-1°C | 3°C
Opozorila
Sreda, 17.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
8°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Stanovnik Dakar začel s 36. mestom


ŠPORT

| |
04.01.2015      18:52
A A

Stanovnik Dakar začel s 36. mestom


Miran Stanovnik, edini slovenski predstavnik, je danes v Argentini štartal na že osemnajsti hitrostno vzdržljivostni preizkušnji. Zmagovalec prve etape je Britanec Sam Sunderland (KTM).


Deli:

Ob 7:50 po lokalnem času se je v Buenos Airesu s štartom prve etape uradno začel dirkaški del 36. relija Dakar. "Hitrostna preizkušnja je bila kar malo prehitra za prvi dan. Navigacijsko je bila etapa popolnoma nezahtevna in označena tako dobro, da si lahko, če si le upal, ves čas držal do konca odprt plin. Ob trasi je bilo neprestano ogromno navijačev, kar je sicer za vzdušje na dirki dobrodošlo, a po drugi plati predstavlja dodaten stres za dirkača. Ljudje so navijali brez kakršnegakoli strahu pred hitrimi motorji," je otvoritveno etapo komentiral edini Slovenec na dirki, Miran Stanovnik, ki je 175-kilometrsko hitrostno preizkušnjo končal na 36. mestu. Dejal je še, da ni popolnoma zadovoljen z delovanjem popolnoma obnovljenega dirkalnika: "Menjalnik je precej trd, v nižjem območju vrtljajev pa motor ne razvije prave moči. Ko opravim še s približno 600 kilometri do današnjega cilja, bomo poizkusili najti rešitev. Potrebna bo tudi nastavitev zadnjega vzmetenja."

 

Na vseh časovnih kontrolah je bil najhitrejši 25-letni Britanec Sam Sunderland, ki sicer živi v Abu Dabiju in je lani iz Hondine prestopil v KTM-ovo ekipo. Za njim so prvo peterico zapolnili Paolo Goncalves (Honda), Marc Coma(KTM), Joan Barreda Bort (Honda) in Alain Duclos (Sherco).

 

Jutrišnja etapa do San Juana bo vsebovala kar 518-kilometrsko časovno preizkušnjo in bo vsebovala zahteven teren, hitre makadame in za konec tudi nekaj peščenih poti.


Foto: http://miranstanovnik.blogspot.com/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!