Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 30 °C.
14°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
16°C | 17°C
nedelja, 23.09.2018
10°C | 24°C
ponedeljek, 24.09.2018
14°C | 19°C
torek, 25.09.2018
5°C | 15°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 13h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
14°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Na razpis po sredstva za šport


ŠPORT

| |
19.09.2016      22:22
A A

Na razpis po sredstva za šport


Občina Log - Dragomer je na javni razpis ministrstva za izobraževanje, znanost in šport za sofinanciranje posodabljanja športnih objektov in vgrajene športne opreme prijavila dva projekta. Na voljo je nekaj več kot pol milijona evrov, s skoraj 40 tisočaki bo sofinanciranih le 13 projektov z najvišjo vrednostjo investicije.


Fotografija je simbolična.
Fotografija je simbolična.
Deli:

S pomočjo državnega denarja želi občina v športnem parku na Logu zgraditi igrišče z umetno travo in igrišče z mivko za igranje odbojke in nogometa, predvidena pa je tudi gradnja manjše tribune. Igrišče naj bi umestili med obstoječe veliko nogometno igrišče ter bodoče igrišče z umetno travo, bilo pa naj bi ograjeno in tudi razsvetljeno. Ocenjena vrednost igrišča z mivko je dobrih 57 tisočakov. Drugi projekt, ki ga je občina prijavila na javni razpis, je preplastitev košarkarskega igrišča z zamenjavo košev in tribuno. Ta projekt je ocenjen na skoraj 66 tisoč evrov. V okviru projekta je predvidena sanacija podlage, na katero bi položili pod iz umetne mase, na novo bi postavili koše, zagotovili gole za rokomet in mali nogomet, poleg tega pa bi se poleg igrišča postavila tudi manjša tribuna. Kot so zapisali na ministrstvu, so za sofinanciranje investicij v letu 2016 namenili 511.114,24 evra. Merilo za izbor je višina vrednosti investicije. »Projekti prijaviteljev bodo glede na višino investicije razvrščeni od najvišje do najnižje vrednosti, v sofinanciranje pa se uvrsti prvih 13 projektov,« so zapisali na ministrstvu. Vsak od izbrane trinajstice bo sofinanciran v višini 39.316,46 evra. Sredstva za sofinanciranje morajo biti porabljena v letošnjem letu, zato je občina pripravila predlog rebalansa proračuna, ki ga bodo svetniki na mize dobili septembra, prav tako pa je že objavila javno naročilo za izbor izvajalcev za prej omenjena projekta. Pogodbo o izvedbi bodo z izbranima izvajalcema podpisali le v primeru, da bo občina uspešna pri kandidiranju za sredstva ministrstva.

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!