Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

JUTRI
28°C
18°C
TOR.
28°C
17°C
3628

Državno prvenstvo v balvanskem plezanju

Sredi novembra je v plezalnem centru na Logu potekala finalna tekma državnega prvenstva v športnem plezanju za mlajše in srednje kategorije. Na tekmovanju, ki je potekalo v soboto, 13., in nedeljo, 14. novembra, se je med seboj pomerilo kar 135 mladih športnikov od 10. do 17. leta starosti. Tekmovanje so tudi tokrat organizirali v športno plezalnem društvu Korenjak, ki so se tudi tokrat izkazali z odlično izvedbo v teh zahtevnih časih.
Nastopilo je tudi veliko domačih tekmovalcev, ki so dosegli lepe uvrstitve. Sobotno tekmovanje sta odlično začela Zarja Drašler in Matevž Margon, ki sta se prebila v finale. Ob koncu tekmovanja sta oba stala na stopničkah, zasedla sta drugo mesto. Med cicibankami je bila Klara Rant enajsta, zelo dobro pa so se odrezali domači cicibani, saj sta dva tekmovalca zasedla prvo in drugo mesto. Zmagal je Maks Oblak, drugi je bil Martin Stanovnik, sedmo mesto pa si je priboril Žiga Čepeljnik. Iva Cerar je med mlajšimi deklicami zasedla deveto mesto. Lorin Moscha, vodja plezalnega centra in društva, ki je skupaj s starši tekmovalcev in z izjemno energijo ter entuziazmom poskrbel za uspešno izvedbo, je finale pokomentiral z besedami: 'Resnično me veseli, da smo vsi skupaj lahko izpeljali tako dobro tekmovanje, na tako visokem nivoju. Letos smo bili žal priča odpovedi tekmovanja v balvanskem plezanju tako v Kranju kot v Kamniku zaradi neustreznih pogojev za tekmovanje in smo kot edini lahko izpeljali tekme na naši balvanski steni. Infrastruktura je v tem športu trenutno velik problem. Mi pa smo uspeli urediti prostor, ga ustrezno zaščititi in ogreti, da lahko otroci in ostali člani plezajo tudi pozimi. Zato nameravamo naslednje letu tu v športnem parku organizirati tri tekmovanja, naš velik cilj pa je organizacija evropskega mladinskega prvenstva leta 2023. Verjamem, da nam bo uspelo.' Župan Miran Stanovnik pa je dejal, da so v društvu Korenjak v samem vrhu izvedbe plezalnih dogodkov in da je bila letošnja sezona zgodovinska, saj so pri cicibanih osvojili naslov tako v težavnostnem kot balvanskem plezanju. Vse novice in rezultate si lahko ogledate na spletni strani www.drustvo-korenjak.si in na njihovih kanalih na družabnih omrežjih.

 

Rezultati, najboljših 5 po posameznih kategorijah:

Cicibani U12: 1. Oblak Maks - ŠPD Korenjak 2. Stanovnik Martin - ŠPD Korenjak 3. Žmavc Andre - PK FA 4. Koroš Žiga - AK Ravne 5. Meke Rožle - PS DPČ Šmartno

Cicibanke U12: 1. Brnot Mrak Tia - ŠD Balvanija 2. Bobnar Tina - GŠD Bricalp 3. Leskovar Zoja - AK Impol Slovenska Bistrica 4. Pirš Neva - ŠD Balvanija 5. Erjavec Iva - ŠPO Celje

Mlajši dečki U14: 1. Čreslovnik Lan - ŠD Balvanija 2. Sedmak Nace - ŠD Balvanija 3. Vrčkovnik Metod - AK Ravne 4. Peršin Šantej Svit - DEŠ 5. Reš Jaka - PK Žirovnica

Mlajše deklice U14: 1. Isak Naja - ŠD Balvanija 2. Gliebe Žana - AK Ravne 3. Bobnar Teja - GŠD Bricalp 4. Sikur Fiona - ŠPK Plus 5. Podobnik Maruša - ŠPK

Starejši dečki U16: 1. Jurekovič Gorazd - ŠPO Radovljica 2. Margon Matevž - ŠPD Korenjak 3. Križnar Drejc - PK FA 4. Zore Timon - ŠPO APD Kozjak Maribor 5. Koštomaj Anej - ŠPO Celje

Starejše deklice U16: 1. Mlakar Starič Zala - PK FA 2. Drašler Zarja - ŠPD Korenjak 3. Rakar Tinka - ŠPO Radovljica 4. Hren Eva - ŠPO APD Kozjak Maribor 5. Koselj Ana - PK Žirovnica

Kadeti U18: 1. Črep Lovro - Šaleški AO 2. Jaki Jaka - DRPK 3. Cerar Božič Tanej - ŠPO Radovljica 4. Ulčar Jan - ŠPO Radovljica 5. Golob Samo - ŠPO Rašica

Kadetinje U18: 1. Čopar Sara - ŠPO Celje 2. Novak Liza - ŠPO Celje 3. Rekar Rosa - PK FA 4. Seliškar Ema - AK Impol Slovenska Bistrica 5. Pintar Mihajlović Tamara - ŠPO Rašica

Besedilo Peter Kavčič, foto Mojca Čretnik

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi