Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.04.2018

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Čez dan nas bodo od severa zajele krajevne padavine, deloma kot plohe in posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 °C.
11°C | 23°C
sreda, 23.04.2018
10°C | 28°C
četrtek, 25.04.2018
11°C | 25°C
petek, 26.04.2018
11°C | 24°C
sobota, 27.04.2018
11°C | 22°C
Opozorila
Torek, 24.4.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
23°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

V Dragomerju ali v Dragomeru


SOSED SOSEDU

| |
20.06.2017      14:01
A A

V Dragomerju ali v Dragomeru


Katera sklanjatev pa je vam bliže? Domačini, s katerimi smo govorili, v en glas podpirajo različico z j. »Tako smo v teh krajih vedno govorili,« nam pojasnijo ter dodajo, da jim je druga sklanjatev tuja in to kljub temu, da jo v zadnjem času v pisani besedi zasledimo bolj pogosto kot različico s podaljšavo. Katera je torej prava, z -j ali brez?


Deli:

Sklanjanje slovenskih zemljepisnih imen si lahko ogledamo že v Slovenskem pravopisu iz leta 2001, v katerem piše, da se Dragomer sklanja s podaljšavo z j. V rodilniku torej uporabljamo iz Dragomerja. Leksikon Slovenska krajevna imena iz leta 1985 pa dopušča uporabo obeh sklanjatev, tako s podaljšavo kot brez, torej tako v Dragomeru kot tudi v Dragomerju. Pokukali smo tudi v Krajevni leksikon Slovenije iz leta 1995, kjer pa nasprotno piše, da se Dragomer sklanja brez podaljšave, torej v Dragomeru.

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!