Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
3°C
3°C
JUTRI
0°C
-4°C
Deli

V Dragomerju ali v Dragomeru

Katera sklanjatev pa je vam bliže? Domačini, s katerimi smo govorili, v en glas podpirajo različico z j. »Tako smo v teh krajih vedno govorili,« nam pojasnijo ter dodajo, da jim je druga sklanjatev tuja in to kljub temu, da jo v zadnjem času v pisani besedi zasledimo bolj pogosto kot različico s podaljšavo. Katera je torej prava, z -j ali brez?

Sklanjanje slovenskih zemljepisnih imen si lahko ogledamo že v Slovenskem pravopisu iz leta 2001, v katerem piše, da se Dragomer sklanja s podaljšavo z j. V rodilniku torej uporabljamo iz Dragomerja. Leksikon Slovenska krajevna imena iz leta 1985 pa dopušča uporabo obeh sklanjatev, tako s podaljšavo kot brez, torej tako v Dragomeru kot tudi v Dragomerju. Pokukali smo tudi v Krajevni leksikon Slovenije iz leta 1995, kjer pa nasprotno piše, da se Dragomer sklanja brez podaljšave, torej v Dragomeru.

 

V. L. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij