Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 19, na vzhodu do 22 stopinj Celzija.
19°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
20°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 19h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
19°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Upokojenci društva Dragomer - Lukovica ......


SOSED SOSEDU

| |
09.02.2016      10:17
A A

Upokojenci društva Dragomer - Lukovica pripravljajo redni letni zbor društvaPrednovoletno druženje z dragomerskim vrtcem.
Prednovoletno druženje z dragomerskim vrtcem.
Deli:

V prvih dneh marca, natančneje v sredo, 2. 3. 2016, bo imelo Društvo upokojencev (DU) Dragomer - Lukovica ob 15.00 v prostorih Gasilskega doma Dragomer svojo redno letno sejo odbora. Potek zbora bomo popestrili s krajšim kulturnim programom in dobro malico. Program zbora v glavnem poznamo, saj izhaja iz aktov društva od ustanovitve dalje. Potrdili bomo poročilo o delu, ki so ga že obravnavali člani upravnega odbora, pregledali finančno poslovanje društva v letu 2015, izvolili nadomestne člane organov društva in sprejeli okvirni plan za delovanje društva v letošnjem letu.
Nekatere dejavnosti so utečene in so se »prijele« med člani, zlasti na športnem področju, redni so obiski starejših ob njihovih osebnih praznikih, pogrešamo pa pestrost delovanja na področjih, ki jih želimo v društvu ponovno oživiti ali celo na novo uvesti. Ugotavljamo, da se članstvo stara in potrebuje drugačno povezovanje, kot v prejšnjih letih, poleg tega pa je potrebno vključiti tudi  mlajše, ki v naše društvo komaj vstopajo. Idej za širitev aktivnosti nam ne manjka. Naša okolica nudi neomejene možnosti za sprehode v naravo, krajše ali daljše pohodne poti, kolesarjenje, razne delavnice o možnostih samooskrbe s sadjem in zelenjavo, ročnih delih, izvajanje kulturnih dejavnosti z medgeneracijskimi srečanji (šola, vrtec), bralni krožek, obiske kulturnih prireditev, morda ples, čajanke, zborček, družabne igre, obisk gledališča, ogled filmske predstave in še kaj. Potrebujemo le ljudi, ki bi bili pripravljeni pomagati s svojim aktivnim prispevkom, časom in znanjem. In potrebujemo vas, da se nam pridružite. Le tako bomo naše delo popestrili, vam pa skrajšali urice osamljenosti in omogočili uveljavitev posameznih spretnosti ter zagotovili  sprejetost in pomembnost vašega sodelovanja. Ni dovolj, da se nekdo potrudi in izvede neko aktivnost, če se vanjo ne vključijo zainteresirani člani društva. Zadostna udeležba posameznikov pomeni pravilnost izbire in pravo odločitev.

Večji poudarek želimo dati samopomoči, zdravstvenemu ozaveščanju in spremljanju zdravstvenega stanja posameznikov, kjer se je aktivno vključil Zdravstveni dom Vrhnika s svojimi sodelavci. Pridite vsak drugi torek v naše prostore in izkoristite te možnosti. Predvsem pa se udeležite občnega zbora v marcu, povejte, kaj pričakujete od društva, in se aktivno vključite v naše delovanje. Le povezani, usmerjeni k izvajanju ciljev bomo lahko tudi uspešni.

 

Dragica Krašovec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!