Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 19.02.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, predvsem ponekod na Notranjskem in Kočevskem bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, na Primorskem do 4 °C.
0°C | 2°C
torek, 20.02.2018
-1°C | 3°C
sreda, 21.02.2018
0°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
-2°C | 1°C
petek, 23.02.2018
-1°C | 2°C
Opozorila
Nedelja, 18.2.2018 ob 18h
Do ponedeljka dopoldne bodo na Primorskem na izpostavljenih mestih najmočnejši sunki burje okoli 100 km/h.
0°C
2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Razstava izdelkov iz lesa Slavka Armiča


SOSED SOSEDU

| |
06.02.2018      7:53
A A

Razstava izdelkov iz lesa Slavka ArmičaDeli:

Januarja je avlo osnovne šole Log - Dragomer obogatila razstava izdelkov iz lesa, ki jih je spretno izdelal Slavko Armič. Odprtje razstave je vodila Brigita Žitko, ki je predstavila avtorja in mu postavila nekaj vprašanj, tako da smo iz prve roke izvedeli zgodbo njegovih zanimivih lepih izdelkov. Armič prihaja z Loga, po poklicu je finomehanik, vso svojo poklicno oziroma delovno kariero je samostojni podjetnik avtoserviser. Čeprav njegov poklic ni povezan z lesom, je les material, ki ga je privlačil že od malega, privlačil ga je, ker je topel. Občudoval je drevesa, zanimiva debla in veje ter oblike, ki jih je ustvarila narava, in razmišljal, kako bi jih koristno uporabil. Slavko zna s svojimi rokami spremeniti navadne, na videz nekoristne kose lesa v nekaj koristnega, posebnega, okrasnega. Les je vseskozi ostal le njegov konjiček, skozi leta so nastali številni izdelki. Zanje uporablja les različnih dreves od sadnih, kot so jablana, hruška, sliva, češnja, oreh, do gozdnih (bukve, hrasta, javorja, topola, gabra), skratka kar mu uspe dobiti. Izdela kip, izdelek, ki ga v enem kosu nekoliko obdela, polakira ali naolji. Iz rezanega lesa ustvarja slike in v zanimive oblike letnic doda še žgane risbe. Potem so tu še ogledala, katerih okvir je iz kosa debla z lubjem vred, pladnji s poslikavami in naravnimi barvnimi motivi, pa plitke sklede z malimi figuricami, kipi iz razvejanih korenin, ki služijo za obešalnike, mizice ipd. Potem pa so tu še drobni izdelki: lesen nakit, srčki, angelčki in drugi izdelki, ki so namenjeni spominkom. Izdelke prodaja preko spleta (www.woodstory.si), na različnih prireditvah in sejmih ter ljubljanski tržnici, ki jo obiskujejo tako slovenski kupci kot tudi turisti iz številnih koncev sveta – na tak način je mnogo njegovih izdelkov iz slovenskega lesa zajadralo po svetu. Druženje ob odprtju razstave in predstavitvi Slavka Armiča je popestrila skupina Mladi po srcu pod vodstvom Iztoka Urbanca, ki je za začetek zapela tri slovenske pesmi: Tri Planike, Odpiraj dekle kamrico in Venite, rož'ce moje, predstavitev pa se je zaključila s pesmijo Vaya con dios ter Slakovim Čebelarjem.

KUD Kosec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.02.2018
Danes ni dogodkov.