Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 21.09.2018
14°C | 30°C
ponedeljek, 23.09.2018
11°C | 25°C
torek, 24.09.2018
13°C | 19°C
sreda, 25.09.2018
4°C | 16°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 18h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pogled na iztekajoče se leto


SOSED SOSEDU

| |
07.12.2016      10:00
A A

Pogled na iztekajoče se leto


Izteklo se je drugo leto sedanjega mandata, zato je čas za bežen pregled delovanja članov Neodvisne liste za razvoj občine – NLRO v organih upravljanja občine in izven njih v iztekajočem se letu.


Deli:

Denar je pri realizaciji ciljev zelo pomemben, zato smo se tako pri sprejemanju letošnjega proračuna kot pri njegovih dveh rebalansih še posebej trudili in skušali uveljaviti načelo skrbnega in gospodarnega ravnanja s proračunskimi sredstvi. Ob sprejemanju zgoraj navedenih aktov smo z amandmaji predlagali črtanje nepotrebnih stroškov, zmanjševanje stroškov poslovanja občine, racionalnost pri zaposlovanju in sklepanju pogodb z zunanjimi izvajalci in zmanjševanje tekočih izdatkov, kjer je to le mogoče. Glede na dejstvo, da finančna konstrukcija največjega projekta v zgodovini samostojne občine, čiščenje in odvajanje odpadnih voda, ni zaprta, smo prihranku iz preteklega leta želeli dodati še nekaj rezervnih investicijskih sredstev, kar nam je le deloma uspelo. Pri predlogu proračuna za prihodnje leto 2017 se namreč predvideva več odhodkov kot prihodkov, kar bo načelo težko pridelano investicijsko rezervo, ki bi jo lahko namenili za sofinanciranje velikega infrastrukturnega projekta.
V začetku maja smo začeli mesečne pogovore svetnikov z občani, kar se je izkazalo za pozitivno. Občane zanima delovanje organov občine, kakšna je uspešnost njihovega dela kot servisa občanov, poraba proračunskega denarja ter izvajanje nujno potrebnih infrastrukturnih projektov: kanalizacija, vodovod, obnove cest, oskrba z električno energijo. Marsikdo pa pride pred svetnike s svojimi osebnimi problemi in težavami, ki se nanašajo direktno ali posredno na delovanje občine in njenih organov. Trenutno sta aktualni predvsem dve stvari, in sicer konec arbitražnega postopka med občino in zasebnim partnerjem v zvezi s TC centrom ter priprave na financiranje infrastrukture preko koncesionarja, kar bi bistveno bolj povečalo zneske na položnicah za komunalne storitve kot v primeru gradnje z lastnimi sredstvi ter sredstvi EU in države. V pogovorih z občani večinoma sodelujemo samo trije svetniki. Žal se tisti, ki bi lahko dali konkretne odgovore na zastavljena vprašanja, teh srečanj ne udeležujejo. Občani želijo jasne odgovore, več komunikacije z občinsko upravo na zborih občanov, javnih predstavitvah, delavnicah ipd., kar bi povečalo zaupanje v občinske funkcionarje in uradnike. Občina je pred pomembnimi odločitvami, ki bodo dolgoročno vplivale na življenje občanov, zato je temeljito in redno obveščanje nujno potrebno. Upamo in želimo si, da bi se v prihajajočem letu pričakovanja občanov v čim večji meri uresničila.

 

Neodvisna Lista za Razvoj Občine

Ivan Klenovšek, občinski svetnik

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!