Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Novi metri asfalta (drugič)


SOSED SOSEDU

| |
04.12.2013      8:31
A A

Novi metri asfalta (drugič)Deli:

K pisanju me je spodbudil članek ge. V. E. in priložena fotografija v prejšnji številki tega časopisa. Besedilo govori o asfaltiranju Stare ceste, ki po novem ni več prašna. Vendar je v tem članku le pol resnice.

Najprej naj povem, da sem že 28 let vesten plačnik državnih in občinskih davkov. Prej v Občini Vrhnika, zdaj v Občini Log - Dragomer. Preostali (brat, sestra, sosedje), ki živijo v tem delu Dragomerja, pa to počnejo že več kot 40 let. V tem času na tem delu ni bilo narejeno praktično nič, ne s strani Občine Vrhnika ne s strani Občine Log - Dragomer. Le zadnjih nekaj let smo bili deležni pluženja snega in nekaj 10 lopat jalovine za luže na cesti v poletnem času. Čeprav cesta ni bila naša last, ampak je bila speljana po lastnini g. Matije Seliškarja, smo jo v večini primerov urejali Franc Novak, Marko Orešković in Drago Kos. Uporabljali pa smo jo vsi: lastniki gozdov in travnikov ter najemniki travnikov in seveda lastniki hiš.

Ko sem pred dobrim mesecem izvedel, da občina namerava asfaltirati ta del Stare ceste, sem si mislil, končno bodo naredili tudi nekaj samo za nas. Toda ne, že pri meritvah je nastal problem. Občina in g. Seliškar se nista mogla uskladiti (v korist vseh) glede lastništva ceste. Kakšen status ima Stara cesta zdaj (ali je občinska ali zasebna), ne vem. Sem pa seznanjen z rešitvijo problema na Logu, kjer je občan v cesto zabil jeklene drogove, češ, da je ta del ceste do drogov njegova last. Zato mislim, da bi morala biti tudi Stara cesta last občine.

V štirih dneh sta g. Mivšek in njegova ekipa položila 50 metrov asfalta, v širini 3 metrov, za ceno okoli 10.000 EUR (tako piše ga. V. E.). Preostali del ceste v dolžini 20 metrov pa je ostal makadamski.

Tudi za ta del asfalta se vsi, ki živimo v tem delu Dragomerja, zahvaljujemo občini, izvajalcem, predvsem pa davkoplačevalcem, ki so omogočili izvedbo del. Kdo pa je odgovoren, da tistih 20 metrov ostaja makadamskih, bo pokazal čas. Ali je to občina ali g. Seliškar ali kdo tretji, je važno. Gre pa predvsem za druge pravice in dolžnosti vseh ter za to, da bi morali biti občani Loga - Dragomerja enakovredni in enakopravni.

Torej, ga. V. E., kot je razvidno iz fotografije, ki jo je posnela občinska uslužbenka ga. Tatjana Čamernik, se bo na delu Stare ceste še vedno prašilo.

 

Franc Novak
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!