Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

jasno
Danes bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 28 do 33 °C.
15°C | 32°C
petek, 20.07.2018
17°C | 31°C
sobota, 21.07.2018
18°C | 29°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 28°C
ponedeljek, 23.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 19.7.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
32°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Kulturni teden v 4. razredu


SOSED SOSEDU

| |
12.02.2018      8:48
A A

Kulturni teden v 4. razreduDeli:

V tednu od 5. do 9. februarja smo imeli v 4. a- in b-razredu kulturni teden, ki smo ga začeli s petjem slovenske himne Zdravljice. Slovesnost smo nadaljevali s pogovorom o dveh velikih imenih slovenske poezije in proze Francetu Prešernu in Ivanu Cankarju. Sošolca sta nam pripravila plakat o Francetu Prešernu, saj 8. februarja praznujemo Prešernov dan. Ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja smo prebrali njegovo delo Skodelica kave. Izdelali smo si brke in ustvarjali skodelice kave pri likovni umetnosti. Prebrali smo Prešernovo znano delo Povodni mož in ga primerjali z moderno različico Andreja Rozmana Roze – Urško. V moderni različici nastopa fant z rokersko postavo, zato smo tudi mi želeli spoznati podobnega. V razredu nas je obiskal g. Alen Steržaj, basist skupine Big foot mama. Odgovarjal je na naša vprašanja in nam predstavil svojo lepotico – bas kitaro. Teden se je zaključil s kulturnim dnem poezije. Obiskal nas je pesnik, animator, ugankar, lutkar, karikaturist, športni novinar Janez Porenta Đoni, ki nas je vse nasmejal do solz. Prebiral nam je svoje pesmi, postavljal številne uganke in premetenke, povedal, kaj pomeni karikatura in nas naučil banse. Teden je bil pester, saj smo spoznali, kako pomembna je preteklost za našo prihodnost.

Razredničarki Manja Razoršek in Kaja Lenič 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!