Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno. Predvsem na Primorskem bodo sprva možne posamezne nevihte, tam bo začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 23.09.2018
12°C | 24°C
ponedeljek, 24.09.2018
14°C | 20°C
torek, 25.09.2018
5°C | 18°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 17°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 13h
Popoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Kulturni teden v 4. razredu


SOSED SOSEDU

| |
12.02.2018      8:48
A A

Kulturni teden v 4. razreduDeli:

V tednu od 5. do 9. februarja smo imeli v 4. a- in b-razredu kulturni teden, ki smo ga začeli s petjem slovenske himne Zdravljice. Slovesnost smo nadaljevali s pogovorom o dveh velikih imenih slovenske poezije in proze Francetu Prešernu in Ivanu Cankarju. Sošolca sta nam pripravila plakat o Francetu Prešernu, saj 8. februarja praznujemo Prešernov dan. Ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja smo prebrali njegovo delo Skodelica kave. Izdelali smo si brke in ustvarjali skodelice kave pri likovni umetnosti. Prebrali smo Prešernovo znano delo Povodni mož in ga primerjali z moderno različico Andreja Rozmana Roze – Urško. V moderni različici nastopa fant z rokersko postavo, zato smo tudi mi želeli spoznati podobnega. V razredu nas je obiskal g. Alen Steržaj, basist skupine Big foot mama. Odgovarjal je na naša vprašanja in nam predstavil svojo lepotico – bas kitaro. Teden se je zaključil s kulturnim dnem poezije. Obiskal nas je pesnik, animator, ugankar, lutkar, karikaturist, športni novinar Janez Porenta Đoni, ki nas je vse nasmejal do solz. Prebiral nam je svoje pesmi, postavljal številne uganke in premetenke, povedal, kaj pomeni karikatura in nas naučil banse. Teden je bil pester, saj smo spoznali, kako pomembna je preteklost za našo prihodnost.

Razredničarki Manja Razoršek in Kaja Lenič 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!