Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

JUTRI
18°C
10°C
NED.
9°C
7°C
Deli

Kulturni teden v 4. razredu

V tednu od 5. do 9. februarja smo imeli v 4. a- in b-razredu kulturni teden, ki smo ga začeli s petjem slovenske himne Zdravljice. Slovesnost smo nadaljevali s pogovorom o dveh velikih imenih slovenske poezije in proze Francetu Prešernu in Ivanu Cankarju. Sošolca sta nam pripravila plakat o Francetu Prešernu, saj 8. februarja praznujemo Prešernov dan. Ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja smo prebrali njegovo delo Skodelica kave. Izdelali smo si brke in ustvarjali skodelice kave pri likovni umetnosti. Prebrali smo Prešernovo znano delo Povodni mož in ga primerjali z moderno različico Andreja Rozmana Roze – Urško. V moderni različici nastopa fant z rokersko postavo, zato smo tudi mi želeli spoznati podobnega. V razredu nas je obiskal g. Alen Steržaj, basist skupine Big foot mama. Odgovarjal je na naša vprašanja in nam predstavil svojo lepotico – bas kitaro. Teden se je zaključil s kulturnim dnem poezije. Obiskal nas je pesnik, animator, ugankar, lutkar, karikaturist, športni novinar Janez Porenta Đoni, ki nas je vse nasmejal do solz. Prebiral nam je svoje pesmi, postavljal številne uganke in premetenke, povedal, kaj pomeni karikatura in nas naučil banse. Teden je bil pester, saj smo spoznali, kako pomembna je preteklost za našo prihodnost.

Razredničarki Manja Razoršek in Kaja Lenič 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi