Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 19.02.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, predvsem ponekod na Notranjskem in Kočevskem bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, na Primorskem do 4 °C.
0°C | 2°C
torek, 20.02.2018
-1°C | 3°C
sreda, 21.02.2018
0°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
-2°C | 1°C
petek, 23.02.2018
-1°C | 2°C
Opozorila
Nedelja, 18.2.2018 ob 18h
Do ponedeljka dopoldne bodo na Primorskem na izpostavljenih mestih najmočnejši sunki burje okoli 100 km/h.
0°C
2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Kulturni teden v 4. razredu


SOSED SOSEDU

| |
12.02.2018      8:48
A A

Kulturni teden v 4. razreduDeli:

V tednu od 5. do 9. februarja smo imeli v 4. a- in b-razredu kulturni teden, ki smo ga začeli s petjem slovenske himne Zdravljice. Slovesnost smo nadaljevali s pogovorom o dveh velikih imenih slovenske poezije in proze Francetu Prešernu in Ivanu Cankarju. Sošolca sta nam pripravila plakat o Francetu Prešernu, saj 8. februarja praznujemo Prešernov dan. Ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja smo prebrali njegovo delo Skodelica kave. Izdelali smo si brke in ustvarjali skodelice kave pri likovni umetnosti. Prebrali smo Prešernovo znano delo Povodni mož in ga primerjali z moderno različico Andreja Rozmana Roze – Urško. V moderni različici nastopa fant z rokersko postavo, zato smo tudi mi želeli spoznati podobnega. V razredu nas je obiskal g. Alen Steržaj, basist skupine Big foot mama. Odgovarjal je na naša vprašanja in nam predstavil svojo lepotico – bas kitaro. Teden se je zaključil s kulturnim dnem poezije. Obiskal nas je pesnik, animator, ugankar, lutkar, karikaturist, športni novinar Janez Porenta Đoni, ki nas je vse nasmejal do solz. Prebiral nam je svoje pesmi, postavljal številne uganke in premetenke, povedal, kaj pomeni karikatura in nas naučil banse. Teden je bil pester, saj smo spoznali, kako pomembna je preteklost za našo prihodnost.

Razredničarki Manja Razoršek in Kaja Lenič 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.02.2018
Danes ni dogodkov.