Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
25°C
14°C
JUTRI
21°C
15°C

Izmenjevalnica, bolšjak, bolhica?

Bilo je lepo, mirno in sončno sobotno jutro. V Dragomerju smo le sem in tja opazili kakšen avto, redki kupci so prihajali iz trgovine. Le na teniškem igrišču je bilo živahno, saj so imeli mladinci teniški turnir.  Bil je dan za dogodek Izmenjava, sosed – sosedu. Čeprav smo bile prijavljene le tri udeleženke, dve Dragomerčanki in ena Ložanka, smo se s svojo ponudbo pogumno podale na prostor pred občino, kjer so nas čakale prijetne stojnice.  Vemo, da je potreben čas, da se novosti primejo. »Nekako je treba začeti,« smo si rekle in za tolažbo dodale, »se bomo  pa same zabavale, če ne bo nikogar!« Pa ni bilo tako. Kar hitro so začeli kapljati obiskovalci. Največ je bilo takih, ki jih je privabil letak, ki so ga prejeli v nabiralnik in so prišli preverit, kako tak dogodek izgleda. Bilo pa je kar nekaj takih, ki  prej niso bili obveščeni, pa jih je mimogrede premagala radovednost. Večina obiskovalcev je bila navdušena nad idejo, posebej tisti, ki so kdaj živeli v tujini, kjer so taki dogodki ljudem v navadi. Veliko jih je prišlo na ogled zato, da bi naslednjič prišli kot ponudniki tudi sami, saj so prepoznali priložnost, da svojim neuporabljanim stvarem podaljšajo uporabno dobo.  Besede priznanja so nam dobro dele, posebej pa še kavica, ki nam  jo je prinesla prijazna gospa Danica. Lahko bi skoraj rekli: »Sejem bil je živ.« Čeprav smo izmenjale, podarile ali za minimalno ceno prodale le nekaj stvari,  veliko večino pa tokrat še odnesle nazaj domov. Tri ure so minile kot blisk. Zadovoljne smo pospravile in  ugotovile, da je bil naš bolšji sejem bolj uspešen, kot smo pričakovale za prvič.  V primerjavi z velikim ljubljanskim bolšjakom je bil naš le majhna  simpatična bolhica. Hvaležne smo občinski upravi za podporo in upamo nanjo tudi v prihodnje. Ker pa je naša občina Log - Dragomer raztegnjena na precejšnji razdalji,  smo predlagali, da bi naša »bolhica« naslednjič skočila na Log ter omogočila obisk tudi tistim zainteresiranim Ložanom, ki morda nimajo prevoza. Tako bi  se vsako drugo soboto v parnem mesecu »bolhica« ponujala v Dragomerju, vsako drugo soboto v neparnem mesecu pa na Logu. Vabljeni vsi, ki vas tak dogodek zanima. Čeprav ni ravno veselica, pa tudi ne kakšen velik »šoping«. Je pa zanimiv družabni dogodek, ob katerem se spoznamo, slišimo kak dober vic ali nasvet in med ponujenimi stvarmi najdemo marsikakšno zanimivo stvar, ki pride prav.

A. K.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi