Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.08.2018

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 32°C
ponedeljek, 18.08.2018
17°C | 32°C
torek, 20.08.2018
17°C | 33°C
sreda, 21.08.2018
17°C | 33°C
četrtek, 22.08.2018
18°C | 34°C
Opozorila
Sobota, 18.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Hitri polžki z Loga


SOSED SOSEDU

| |
08.06.2017      13:30
A A

Hitri polžki z LogaDeli:

Pohodniška sekcija DU Log nadaljuje s tedenskimi pohodi. Letos smo naredili že 25 tur. Večkrat se zgodi, da ne gremo na pohod le na naš običajni četrtek, temveč tudi med koncem tedna. V soboto, 6. maja, se je pohoda ob žici okoli Ljubljane udeležilo sedem naših pohodnikov, kar pet jih je opravilo celotno pot, to je 35 kilometrov. Seveda so bili na koncu pohodniki upravičeno ponosni na svoje medalje. V zimskem in spomladanskem času smo hodili po bližnjih gričih. Od maja naprej, ko se v sredogorju razcvetijo planinske cvetlice, pa načrtujemo zanimivejše pohode na Lepenatko, Veliko Poljano in Tolsti vrh, Nanos ... 

Zadnja tura 1. junija nas je peljala na Veliki vrh pogorja Struška. Vreme na predvečer ni bilo preveč obetavno, zato smo zjutraj pred turo pogledali še na internet in pametni telefon. Zagotavljali so dokaj sončno vreme, tako da ni bilo več dileme. Udeležba pa je bila zaradi slabše napovedi bolj skromna. Zapeljali smo se skozi Jesenice do Pustega Rovta nad Pristavo, kjer je bilo naše izhodišče. Sedem se nas je podalo najprej do Sedla Kočna, nato pa desno na Belsko planino. Med potjo smo gledali cvetoče narcise in jih seveda izkoristili za skupinsko fotografijo. Ves čas so opozarjale nase tudi na gosto posejane gorske marjetice. Koča na Belski planini je bila na žalost zaprta, saj je očitno namenjena le pašni skupnosti. Med skalovjem ob koči so se bohotili še zadnji avriklji. Po kratkem odmoru smo krenili na Veliki vrh Struške – 1944 metrov. Pot, ob kateri je bilo obilo Clusijevega in Kohovega svišča, poteka ob slovensko-avstrijski meji. Z avstrijske strani so se ves čas kadile meglice, ki so se razblinile na nekdanji graničarski poti. Naša stran je bila obsijana s soncem, tako da smo imeli lep razgled na Golico, Dovško Babo in Julijce s Triglavom. Na vrhu Struške smo si vzeli čas za zasluženo malico, nato pa smo se vrnili mimo koče nazaj na izhodišče. V Javorniškem Rovtu na Pristavi smo ocenili turo in nadomestili del izgubljene energije. Doživeli smo krasen in ne preveč naporen pohod z obilico cvetja.


Še naprej vam želimo varen korak in veliko lepih tur,

Zlatko Verbič                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!