Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
8°C
3°C
JUTRI
3°C
2°C
Deli

Hitri polžki z Loga

Pohodniška sekcija DU Log nadaljuje s tedenskimi pohodi. Letos smo naredili že 25 tur. Večkrat se zgodi, da ne gremo na pohod le na naš običajni četrtek, temveč tudi med koncem tedna. V soboto, 6. maja, se je pohoda ob žici okoli Ljubljane udeležilo sedem naših pohodnikov, kar pet jih je opravilo celotno pot, to je 35 kilometrov. Seveda so bili na koncu pohodniki upravičeno ponosni na svoje medalje. V zimskem in spomladanskem času smo hodili po bližnjih gričih. Od maja naprej, ko se v sredogorju razcvetijo planinske cvetlice, pa načrtujemo zanimivejše pohode na Lepenatko, Veliko Poljano in Tolsti vrh, Nanos ... 

Zadnja tura 1. junija nas je peljala na Veliki vrh pogorja Struška. Vreme na predvečer ni bilo preveč obetavno, zato smo zjutraj pred turo pogledali še na internet in pametni telefon. Zagotavljali so dokaj sončno vreme, tako da ni bilo več dileme. Udeležba pa je bila zaradi slabše napovedi bolj skromna. Zapeljali smo se skozi Jesenice do Pustega Rovta nad Pristavo, kjer je bilo naše izhodišče. Sedem se nas je podalo najprej do Sedla Kočna, nato pa desno na Belsko planino. Med potjo smo gledali cvetoče narcise in jih seveda izkoristili za skupinsko fotografijo. Ves čas so opozarjale nase tudi na gosto posejane gorske marjetice. Koča na Belski planini je bila na žalost zaprta, saj je očitno namenjena le pašni skupnosti. Med skalovjem ob koči so se bohotili še zadnji avriklji. Po kratkem odmoru smo krenili na Veliki vrh Struške – 1944 metrov. Pot, ob kateri je bilo obilo Clusijevega in Kohovega svišča, poteka ob slovensko-avstrijski meji. Z avstrijske strani so se ves čas kadile meglice, ki so se razblinile na nekdanji graničarski poti. Naša stran je bila obsijana s soncem, tako da smo imeli lep razgled na Golico, Dovško Babo in Julijce s Triglavom. Na vrhu Struške smo si vzeli čas za zasluženo malico, nato pa smo se vrnili mimo koče nazaj na izhodišče. V Javorniškem Rovtu na Pristavi smo ocenili turo in nadomestili del izgubljene energije. Doživeli smo krasen in ne preveč naporen pohod z obilico cvetja.


Še naprej vam želimo varen korak in veliko lepih tur,

Zlatko Verbič                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij