Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

jasno
Zvečer se bo ozračje umirilo. Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 18, ob morju okoli 20 °C.
15°C | 31°C
petek, 18.07.2018
16°C | 31°C
sobota, 20.07.2018
17°C | 31°C
nedelja, 21.07.2018
18°C | 31°C
ponedeljek, 22.07.2018
17°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Čajanke DU Log


SOSED SOSEDU

| |
17.10.2017      12:18
A A

Čajanke DU LogDeli:

Oktobra smo spet začeli z našimi tematsko obarvanimi čajankami, ki bodo odslej vsako prvo sredo v mesecu od 15. ure dalje v našem domu. Tokrat sta nam naša člana, svetovna popotnika, Dunja in Niko predstavila Rusijo. To je bilo 4-tedensko potovanje z avtodomom od doma pa vse do Kazana, najvzhodnejšega dela njune poti. Potovala sta čez Madžarsko, Slovaško, Litvo v Moskvo. Tam sta obiskala vse večje znamenitosti, lepote, spomenike, muzeje, katedrale, Spaskijev stolp, Kremelj, ki je utrjeno središče mesta s katedralami, stolnico, zvonikom, ki ima 21 zvonov, seveda Rdeči trg, podzemno železnico, nakupovalne centre ... Središče mesta je lepo urejeno, vsaka stvar vredna ogleda, obrobje pa, no ja. Naprej ju je vodila pot skozi dokaj zapuščene vasi z lesenimi hiškami, kilometri ravnine, slabih cest, preko Vladimira in Suzdala do Kazana, kjer se srečajo različne religije. Mesto krasijo mošeje, tempelj vseh religij ... Nazaj sta potovala skozi različna mesta, preko ruske tajge, močvar, Putinovega vikenda – dače pa do ruskih Benetk, Sankt Peterburga s svojimi značilnostmi in lepotami. Tudi tovarno ikon v Palekhu smo videli in spoznali potek izdelave le teh za oltarje pravoslavnih cerkva. Nato sta se mimo Estonije, Latvije, Kaliningrada, Poljske odpravila domov. Seveda smo ob poti tudi par zgodovinskih podatkov skupaj osvežili. Kot smo izvedeli, se tam znajdeš z znanjem cirilice. Ljudje so najprej nekoliko zadržani, potem pa prijazni, ustrežljivi. Zanimivo – Slovenijo poznajo, smo njihov »bratski« narod, pravijo.
Težko je bilo strniti tako dolgo, pestro potovanje v krajše predavanje ob čajanki. Pa jima je uspelo, vsi smo z zanimanjem prisluhnili in si ogledali vse prikazano. Res hvala. No, to pa še ni bilo vse. Tudi nekaj ruskih tradicionalnih jedi, ki so jih pripravili Dunja, Branka in Meta, smo preizkusili. Boršč, piroške, za to smo vsi že slišali, za pasko – sladico pa prvič. Vse odlično, okusno, tudi dobrote, ki nam jih je pripravila Rafka, so teknile. Hvala še enkrat predavateljema, vsem, ki ste sodelovali pri pripravi in izpeljavi, ter seveda vsem, ki ste se množično udeležili naše čajanke. Novembra je prva sreda praznik, tako da bo tokrat čajanka izjemoma drugo sredo, to je 8. 11., kot vedno ob 15. uri v našem domu. Vabljeni!


DU Log, pripravljalni odbor
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!