Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
2°C
-2°C
JUTRI
2°C
-3°C
Deli

Balinarsko srečanje v Dragomerju

Po tradicionalnem predbožičnem srečanju med Kranjci in žensko ekipo Dragomerja 22. decembra na Vrhniki so dragomerska dekleta organizirala povratno, prav tako tradicionalno srečanje ob praznovanju žena in mučenikov 9. marca v Dragomerju, kot je bilo že dogovorjeno s Kranjci. Dekleta so tokrat pokazala, da jih pri prijetnem druženju ne zmotijo niti težki vremenski pogoji. Še uro pred začetkom srečanja je bilo balinišče pod snegom. Sneg je bilo treba odstraniti, vendar to ni bila ovira za požrtvovalna dekleta. Prijele so za lopate in skoraj ob določeni uri se je srečanje začelo. Nobenega od 12 prisotnih ni motilo razmočeno balinišče. To pot so se odigrale trojke in sodelovalo je 6 deklet in 6 fantov. Igralo se je točno 52 minut, na rezultat, a so na koncu zmagali vsi. Srečanje se je nadaljevalo pri Inki v bolj prijetnih razmerah ob dobro obloženi mizi in kozarcu vina. Da je bilo srečanje res prijateljsko, so fantje obdarili dekleta z rožami in lepimi kapami, dekleta pa fante z unikatnimi darili – copati z dvema jajcema. Po srečanju je bil dosežen obvezen dogovor – vidimo se 21. decembra na predbožičnem srečanju na Vrhniki.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij