Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 17.08.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. V hribovitem svetu zahodne Slovenije ni izključena kakšna manjša ploha ali nevihta. Najvišje temperature bodo od 26 do 32 °C.
15°C | 30°C
sobota, 18.08.2018
17°C | 32°C
nedelja, 19.08.2018
17°C | 32°C
ponedeljek, 20.08.2018
16°C | 32°C
torek, 21.08.2018
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Balinarsko srečanje v Dragomerju


SOSED SOSEDU

| |
15.03.2018      10:49
A A

Balinarsko srečanje v DragomerjuDeli:

Po tradicionalnem predbožičnem srečanju med Kranjci in žensko ekipo Dragomerja 22. decembra na Vrhniki so dragomerska dekleta organizirala povratno, prav tako tradicionalno srečanje ob praznovanju žena in mučenikov 9. marca v Dragomerju, kot je bilo že dogovorjeno s Kranjci. Dekleta so tokrat pokazala, da jih pri prijetnem druženju ne zmotijo niti težki vremenski pogoji. Še uro pred začetkom srečanja je bilo balinišče pod snegom. Sneg je bilo treba odstraniti, vendar to ni bila ovira za požrtvovalna dekleta. Prijele so za lopate in skoraj ob določeni uri se je srečanje začelo. Nobenega od 12 prisotnih ni motilo razmočeno balinišče. To pot so se odigrale trojke in sodelovalo je 6 deklet in 6 fantov. Igralo se je točno 52 minut, na rezultat, a so na koncu zmagali vsi. Srečanje se je nadaljevalo pri Inki v bolj prijetnih razmerah ob dobro obloženi mizi in kozarcu vina. Da je bilo srečanje res prijateljsko, so fantje obdarili dekleta z rožami in lepimi kapami, dekleta pa fante z unikatnimi darili – copati z dvema jajcema. Po srečanju je bil dosežen obvezen dogovor – vidimo se 21. decembra na predbožičnem srečanju na Vrhniki.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!