Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

2. Tilnov pohod na Debeli hrib k Žabi


SOSED SOSEDU

| |
05.12.2013      8:05
A A

2. Tilnov pohod na Debeli hrib k Žabi


Ko smo se pred enim letom zbrali, nas je družil predvsem spomin na Tilna – našega sončka, ki je znal prav vsakemu vedno pomagati in ustreči na tisti svojstven način, ki ga v sebi premorejo le redki.


Deli:

Ko to pišem, ne morem, da se mi ne bi orosilo oko – enako je bilo čutiti med vsemi stotimi pohodniki, ki smo se zbrali v sončnem opoldnevu v nedeljo, 24. novembra. Naj se sliši še tako formalno, so osebe, ki ni treba, da bi bile ne vem kakšne osebnosti, a imajo v našem spominu vedno prav posebno mesto.
Kar dolga kača, ki so jo sestavili pohodniki z nekaj štirinožnimi prijatelji, se je začela vzpenjati ob vznožju Debelega hriba. Malce smo morali postati, saj sta se nam pridružila tudi najmlajša udeleženca, ki sta pred kratkim upihnila prvo svečko. Nič ne de, če sta po poti omagala in zaspala v nahrbtnikih mamice in babice, biti na svežem zraku je tudi nekaj. To so v en glas potrdili pohodniki iz Dragomerja, z Loga, iz Centra Janeza Levca, kamor je Tilen hodil v šolo, in društva Sožitje Ljubljana in Vrhnika ter preostali prijatelji.
Vsem so lep sončni popoldan, prijetna družba in sproščen klepet polepšali konec tedna, ki se je začel deževno in turobno; deževna sobota sprva res ni obetala nič dobrega. Za topel zaključek res lepega in predvsem množičnega pohoda so poskrbeli v gasilskem domu v Dragomerju, kjer smo se pogreli ob čaju in ''kuhančku'' ter manjših prigrizkih …
Tako smo vsi v en glas sklenili – Tilnov pohod naj postane tradicionalen pohod. Datum pohoda pa se navezuje na zadnjo nedeljo v novembru.


Irena Vidic
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!