Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Na jezikovnem taboru na Češkem


ŠOLSTVO

| |
17.05.2017      9:17
A A

Na jezikovnem taboru na Češkem


Učitelj Matjaž Grandič je od svoje češke prijateljice Suzane prejel vabilo, da se skupaj z učenci udeleži angleškega jezikovnega tabora v Čeških Budejovicah.


Deli:

Povabila smo se seveda zelo razveselili, sestavili skupinico primernih kandidatk in 24. aprila odpotovali na Češko. Našo ekipo sva sestavljala učitelja Matjaž Grandič in Sandra Jovanov, spremljala pa sva skupino osmih učenk 7. in 8. razreda. V ekipi gostujočih učenk so bile Vesna Lenarčič, Lara Vrhovec, Eva Torkar, Nives Božič, Zala Zlobko, Saša Trček, Tina Kogovšek in Eva Trpin Dolinar.
Prišel je težko pričakovani dan, ponedeljek, 24. april. Vedeli smo, da nas čaka dolga vožnja z vlakom in avtobusom. Že misel na to, da bomo odpotovali ob 9.20, prispeli pa ob 19.00, nam ni dala miru. Vendar smo se med samo vožnjo imenitno zabavali. Potovali smo od Ljubljane proti Salzburgu, od Salzburga do Linza, od Linza do Čeških Budejovic in nato z avtobusom do Olešnika, kjer stoji kmečka hiša (ranč) Vyštice. Tu smo bili nastanjeni. Dom je opremljen skromno. Učenke so bile nastanjene v sobi po štiri skupaj. Poseben del doma je bil urejen v sanitarije, kuhinjo in večnamensko dvorano. Češki učiteljici Suzana in Monika sta z učeni za nas pripravili poseben sprejem. Po nastanitvi nas je čakal prvi večer druženja in spoznavanja.

Drugi dan je bil namenjen športnim dejavnostim. Z različnimi dejavnostmi smo se urili v angleščini in med seboj tekmovali. Športne discipline so bile razporejene čez cel dan, pri tem pa smo se seveda imenitno zabavali. Skupaj s svojimi ekipami smo zbirali ključe. Zmaga v določeni igri nam je prinesla en ključ. Zbrati smo jih morali pet. Na koncu smo vsi prišli do skritega zaklada in zadovoljstvo ob koncu dneva je bilo nepopisno. Sreda je bila dan za spoznavanje zgodovine. Odpeljali smo se do mesteca Tyn nad Vltavou, kjer smo obiskali mestni muzej. Presenetil nas je njihov pristop. Zgodovino smo spoznavali z gibanjem in izkazovanjem različnih spretnosti. Odvijali smo časovni trak in šteli korake dolge prazgodovine ter ostalih obdobij, iskali fosile v kamninah, plesali ples dežja, poskusili zakuriti ogenj s kresilnim kamnom in izvrtati luknjo v les s starodavnim vrtalnikom. Oviralo nas je le vreme. Bilo je vlažno in hladno.

Prebudil nas je sneg. Nas pa ni prav nič zeblo. Čakal nas je razburljiv dan. Dan, namenjen le nam. Odpravili smo se raziskovat Češke Budejovice in zraven seveda tudi nakupovat. Denarja ni bilo dovolj. Dobro, da je bila menjalnica v središču mesta, kajti kar nekajkrat smo menjali evre v češke krone. Nakupili smo vsega dovolj in seveda na nikogar nismo pozabili. Na avtobusu, ki nas je peljal proti domu, smo razmišljali, kako bi se zahvalili našim češkim prijateljem. Nekaj jim vendarle moramo pripraviti in jih z nečim presenetiti. V domu je sledil sestanek in odločitev je padla. Hitro smo se lotili dela. Pripravili smo jim lepo zahvalo z zaključkom. Presenetili pa smo jih tudi z manjšimi darilci, ki smo jih izdelali že v šoli. In že je bil petek. Zjutraj smo se s solznimi očmi odpravili na avtobusno postajo. Vsega lepega je enkrat konec. Čakala nas je še dolga pot domov. Ta je bila občutno tišja in daljša. Nič več vznemirjenja, le še srca, polna novih doživetij in izkušenj.

 

Matjaž Grandič in Sandra Jovanov, OŠ Log - Dragomer

 

 

 

 

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!