Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
8°C
-1°C
JUTRI
7°C
-2°C
Deli
3628

Mednarodni projekt Talking kites

V sklopu mednarodnega projekta i-EARN (International Education and Research Network) so učenci od 1. do 5. razreda OŠ Log - Dragomer izdelovali zmaje in jih 21. marca spuščali na šolskem igrišču. Projekt Talking kites sicer hkrati poteka v več državah po vsem svetu in vsi zmaji naenkrat so pozitivne misli ponesli v svet. Učenci se tako učijo o otrokovih pravicah in spoznajo tujega avtorja Janusza Korczaka, ki je govoril o otrokovih pravicah (okoli 1930), kot jih mi poznamo iz konvencije o otrokovih pravicah (1989). Projekt spodbuja mir, spoštovanje, strpnost, poudarja vrednost prijateljstva in pomen solidarnosti. Na zmaje smo risali simbole, povezane s pravicami otrok (ljubezen, hrana, sanje, higiena, igra, spanje, mišljenje, sreča, šolanje), in napisali lastne želje, upe in sanje za boljši jutri. Pogovarjali smo se o tem, kaj si učenci želijo, da bi imeli vsi otroci na tem svetu.

Šolska koordinatorica Kaja Lenič, OŠ Log - Dragomer

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!