Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, ponekod po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18 °C.
15°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
15°C | 17°C
nedelja, 23.09.2018
9°C | 22°C
ponedeljek, 24.09.2018
11°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Mednarodni projekt Talking kites


ŠOLSTVO

| |
29.03.2018      11:14
A A

Mednarodni projekt Talking kitesDeli:

V sklopu mednarodnega projekta i-EARN (International Education and Research Network) so učenci od 1. do 5. razreda OŠ Log - Dragomer izdelovali zmaje in jih 21. marca spuščali na šolskem igrišču. Projekt Talking kites sicer hkrati poteka v več državah po vsem svetu in vsi zmaji naenkrat so pozitivne misli ponesli v svet. Učenci se tako učijo o otrokovih pravicah in spoznajo tujega avtorja Janusza Korczaka, ki je govoril o otrokovih pravicah (okoli 1930), kot jih mi poznamo iz konvencije o otrokovih pravicah (1989). Projekt spodbuja mir, spoštovanje, strpnost, poudarja vrednost prijateljstva in pomen solidarnosti. Na zmaje smo risali simbole, povezane s pravicami otrok (ljubezen, hrana, sanje, higiena, igra, spanje, mišljenje, sreča, šolanje), in napisali lastne želje, upe in sanje za boljši jutri. Pogovarjali smo se o tem, kaj si učenci želijo, da bi imeli vsi otroci na tem svetu.

Šolska koordinatorica Kaja Lenič, OŠ Log - Dragomer
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!