Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

JUTRI
22°C
6°C
NED.
23°C
5°C
Deli

Meddekanijsko srečanje prostovoljcev

Sredi avgusta, ko je poletna turistična sezona na vrhuncu in veliko ljudi na dopustih doma in po svet, smo se ob osamosvojitvi Domovine Slovenije odločili tudi za srečanji društev, ki delujejo v Občini Brezovica in Log - Dragomer ter povezujejo tudi Dekaniji Vrhnika in Ljubljana - Vič - Rakovnik, katerim je skupno prostovoljno delo v skupno dobro.

Ta srečanja so vsako leto na Veliki Šmaren pri največjih biserih kulturne dediščine v občini in sicer, na Žalostni Gori in pri svetem Antonu Puščavniku, na Brezovici. Da sta slovesnosti še bolj svečani, se oblečeno v narodne noše, društvene uniforme in s seboj prinesemo tudi prapore. Seveda pa je dobrodošel tudi vsak neuniformiran, da se na srečanju bolje spoznamo, med seboj izmenjamo izkušnje in si damo korajže, da bi v naprej še bolje sodelovali. Prav tako je pomembna tudi zahvala za mir in vse narejeno dobro do sedaj. Spomnimo se tudi vseh tistih dobrotnic in dobrotnikov, ki jih ni več med nami. Skupaj tudi prosimo, da bi tudi v prihodnje znali prav premagovati vse preizkušnje, ki nam jih prinaša življenje. Tako v naših družinah, soseščinah, zaselkih, krajih župnijah, občini in v vseh širših družinah. Ob tem se zahvaljujemo vsem sodelujočim in seveda tudi prizadevnim gospodinjam, ki nas po slovesnosti pogostijo z domačimi dobrotami. V spodbudo, da bi tudi v naprej ohranjali to lepo navado in privabili še tiste, ki jih letos ni bilo pa objavljamo tudi nekaj posnetkov, ki jih je na Žalostni Gori naredil Janez Jerina in na Brezovici Drago Stanovnik.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi