Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 26.04.2018

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj se bo na severu in v hribovitih krajih na zahodu države pooblačilo. Drugje bo zjutraj še deloma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 15 °C
12°C | 24°C
petek, 25.04.2018
11°C | 26°C
sobota, 27.04.2018
11°C | 22°C
nedelja, 28.04.2018
9°C | 26°C
ponedeljek, 29.04.2018
11°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 25.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Meddekanijsko srečanje prostovoljcev


TURIZEM, SOSED SOSEDU, GASILCI IN ZAŠČITA, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA, VERSKE, UMETNOST

| |
18.08.2017      12:19
A A

Meddekanijsko srečanje prostovoljcev


Sredi avgusta, ko je poletna turistična sezona na vrhuncu in veliko ljudi na dopustih doma in po svet, smo se ob osamosvojitvi Domovine Slovenije odločili tudi za srečanji društev, ki delujejo v Občini Brezovica in Log - Dragomer ter povezujejo tudi Dekaniji Vrhnika in Ljubljana - Vič - Rakovnik, katerim je skupno prostovoljno delo v skupno dobro.


Deli:

Ta srečanja so vsako leto na Veliki Šmaren pri največjih biserih kulturne dediščine v občini in sicer, na Žalostni Gori in pri svetem Antonu Puščavniku, na Brezovici. Da sta slovesnosti še bolj svečani, se oblečeno v narodne noše, društvene uniforme in s seboj prinesemo tudi prapore. Seveda pa je dobrodošel tudi vsak neuniformiran, da se na srečanju bolje spoznamo, med seboj izmenjamo izkušnje in si damo korajže, da bi v naprej še bolje sodelovali. Prav tako je pomembna tudi zahvala za mir in vse narejeno dobro do sedaj. Spomnimo se tudi vseh tistih dobrotnic in dobrotnikov, ki jih ni več med nami. Skupaj tudi prosimo, da bi tudi v prihodnje znali prav premagovati vse preizkušnje, ki nam jih prinaša življenje. Tako v naših družinah, soseščinah, zaselkih, krajih župnijah, občini in v vseh širših družinah. Ob tem se zahvaljujemo vsem sodelujočim in seveda tudi prizadevnim gospodinjam, ki nas po slovesnosti pogostijo z domačimi dobrotami. V spodbudo, da bi tudi v naprej ohranjali to lepo navado in privabili še tiste, ki jih letos ni bilo pa objavljamo tudi nekaj posnetkov, ki jih je na Žalostni Gori naredil Janez Jerina in na Brezovici Drago Stanovnik.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!