Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
4°C
-1°C
JUTRI
6°C
-2°C
3628

Priključek bodo poimenovali po Dragomerju

Log - Dragomer, november 2020 – Na meji med občino Log - Dragomer in Brezovica namerava Dars zaradi razbremenitve avtocestnega priključka na Brezovici zgraditi nov priključek ter povezovalno cesto do železniškega prehoda v Vnanjih Goricah. Nov izvoz naj bi poimenovali po Dragomerju, zaradi česar imajo nekateri krajani Lukovice pomisleke, saj bodo priključek gradili na njihovem območju.

Kakšni so razlogih za takšno poimenovanje, so nam pojasnili na Dars. Pravijo, da je bila za novo načrtovani avtocestni priključek na avtocestnem odseku Ljubljana–Vrhnika leta 2010 sprejeta Uredba o državnem prostorskem načrtu, kjer je bil priključek neustrezno poimenovan. »Priključek je bil namreč poimenovan enako kot že obstoječi priključek Brezovica, zato je bil na temo ustreznega poimenovanja maja 2015 na Ministrstvu za infrastrukturo sklican sestanek,« so povedali ter dodali, da je Občina Log - Dragomer predlagala, da se načrtovani priključek poimenuje v priključek Lukovica, ker je lokacija priključka na območju naselja Lukovica pri Brezovici. »Ker avtocestni priključek Lukovica na avtocestnem omrežju Republike Slovenije že obstaja na avtocesti Ljubljana–Celje, je bilo dogovorjeno, da je poimenovanje priključka po naselju Dragomer ustreznejše od poimenovanja po naselju Lukovica. Poimenovanje je usklajeno z Ministrstvom za infrastrukturo in Občino Log - Dragomer, na območju katere se načrtovani priključek delno nahaja,« smo še izvedeli. Ob tem so na Dars še pojasnili, da se po uveljavljeni splošni praksi priključki poimenujejo po večjih naseljih, takšen način poimenovanja sledi tudi logiki vodenja prometa od večjih krajev proti manjšim.

 

V. L., foto: V. L. 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi