Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
4°C
-1°C
JUTRI
4°C
-5°C
Deli
3628

Poziv lastnikom psov: s pasjimi iztrebki ravnajte skrbno!

V zadnjem obdobju prihaja v občinski urad vse več pritožb glede pasjih iztrebkov na javnih površinah: igriščih, ob cestah in poteh. Očitki padajo na vse lastnike psov: da so psi spuščeni vsepovsod, da se zaradi tega otroci ne morejo igrati, kjer bi se lahko. Zato se je ob tej problematiki oglasil kar župan Miran Stanovnik, ki je tudi sam ljubitelj psov, saj se zaveda, da lahko nekaj posameznikov meče slabo luč na vse, ki imajo štirinožne prijatelje, zato nagovarja vse občane s pozivom o odgovornosti lastnikov psov: "Zavedati se moramo, da bomo lažje živeli skupaj, če bomo pazili na malenkosti, ki dejansko niso nepremostljive. Lastnike psov zato pozivam, da poskrbijo za iztrebke svojih ljubljencev, saj so pravila jasna. Na občini se bomo še naprej trudili, da bo povsod dovolj košev za pasje iztrebke, ob tem pa pozivam vse ljudi, da se držijo standardov človeške narave, kulture obnašanja in sobivanja. S tem lahko pokažejo, da so odgovorni lastniki psov in da lahko vsi živimo v simbiozi. Vsi skupaj to zmoremo. Naše okolje je fenomenalno za preživljanje prostega časa v naravi, ampak treba se je zavedati, da bomo lahko sobivali le, če se bomo obnašali strpno."

Peter Kavčič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!