Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo oslabela in popoldne ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 21°C
petek, 28.09.2018
5°C | 23°C
sobota, 29.09.2018
10°C | 18°C
nedelja, 30.09.2018
4°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Poziv lastnikom psov: s pasjimi iztrebki ......


OBČINSKE

| |
16.11.2017      11:49
A A

Poziv lastnikom psov: s pasjimi iztrebki ravnajte skrbno!Deli:

V zadnjem obdobju prihaja v občinski urad vse več pritožb glede pasjih iztrebkov na javnih površinah: igriščih, ob cestah in poteh. Očitki padajo na vse lastnike psov: da so psi spuščeni vsepovsod, da se zaradi tega otroci ne morejo igrati, kjer bi se lahko. Zato se je ob tej problematiki oglasil kar župan Miran Stanovnik, ki je tudi sam ljubitelj psov, saj se zaveda, da lahko nekaj posameznikov meče slabo luč na vse, ki imajo štirinožne prijatelje, zato nagovarja vse občane s pozivom o odgovornosti lastnikov psov: "Zavedati se moramo, da bomo lažje živeli skupaj, če bomo pazili na malenkosti, ki dejansko niso nepremostljive. Lastnike psov zato pozivam, da poskrbijo za iztrebke svojih ljubljencev, saj so pravila jasna. Na občini se bomo še naprej trudili, da bo povsod dovolj košev za pasje iztrebke, ob tem pa pozivam vse ljudi, da se držijo standardov človeške narave, kulture obnašanja in sobivanja. S tem lahko pokažejo, da so odgovorni lastniki psov in da lahko vsi živimo v simbiozi. Vsi skupaj to zmoremo. Naše okolje je fenomenalno za preživljanje prostega časa v naravi, ampak treba se je zavedati, da bomo lahko sobivali le, če se bomo obnašali strpno."

Peter Kavčič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!