Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
19°C
5°C
JUTRI
22°C
5°C
Deli
2485

OPN v zaključni fazi priprave

Kakšna bo kakovost življenja v naši občini je odvisno od tega, kako razmišljamo in načrtujemo zdaj, v tem trenutku, zato pri dolgotrajni pripravi novega prostorskega načrta upoštevamo vizijo razvoja celotne občine. Trenutni status je na kratko opisal župan Miran Stanovnik: "Občinski prostorski načrt je izredno pomemben in kompleksen dokument, ki zajema poglavje, kje in kako bomo živeli ter kako bomo naš prostor uredili za prihodnje rodove. Ne želimo, da bi tu postalo naselje z majhnimi utesnjenimi parcelami in zato želimo imeti primerne objekte. Ne želimo razvijati preveč industrije, kjer to ni potrebno. Dobro vemo, kje je v naši občini industrijska cona, ki jo moramo opremiti, največ bremena tu pade na investitorje, ki se s tem ukvarjajo že praktično desetletje. Potem pa je treba vedeti, da z direkcijo Republike Slovenije za ceste urejamo našo prometnico, regionalno cesto, ki gre skozi občino. V najkrajšem možnem času jo želimo opremiti s pločnikom in kolesarsko stezo in temu primerno poskrbeti za temu primerno večjo varnost. S tem se bo v občini uredil manjkajoči del ceste v smislu, kot je to urejeno od Brezovice do Dragomerja in od Vrhnike do Loga. Ker smo uspeli pridobiti sodelovanje države pri tej pobudi, bomo lahko naredili kolesarsko pot v celotni dolžini, ob tem pa se bodo premaknile avtobusne postaje in izdelala manjkajoča križišča. V tem bomo v celotni občini dosegli enak standard za pešce in kolesarje kot v obeh sosednjih občinah."
Nov prostorski načrt predvideva tudi ureditev vodotokov. Ker smo na robu Barja, mora biti voda, ki ob večjih nalivih prodre z zalednih hribov, speljana prek urejenih in zanesljivih izpustov, da ne bo prihajalo do poplav in gmotne škode. Zato so se že uredili bregovi vodotoka Moljščica, od šolske do magistralne ceste so se razširili in uredili vodotoki. Na podlagi izdelane študije poplavnih tveganj so se določile tudi najbolj ogrožene točke. Zato so v načrtu kratkoročni in dolgoročni ukrepi, ki so bili v javni obravnavi in bodo po obravnavi občinskega sveta vključeni v nov, dopolnjen osnutek občinskega prostorskega načrta. Javna razgrnitev je predvidena za začetek leta 2018.

Peter Kavčič

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi