Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 19.02.2018

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, občasno bo ponekod še naletaval sneg. Burja na Primorskem bo nekoliko oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od -2 do 3, na Primorskem do 7 °C.
0°C | 2°C
torek, 20.02.2018
-2°C | 3°C
sreda, 21.02.2018
0°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
-1°C | 1°C
petek, 23.02.2018
-2°C | 1°C
Opozorila
Ponedeljek, 19.2.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

OPN v zaključni fazi priprave


OBČINSKE

| |
22.10.2017      13:48
A A

OPN v zaključni fazi pripraveDeli:

Kakšna bo kakovost življenja v naši občini je odvisno od tega, kako razmišljamo in načrtujemo zdaj, v tem trenutku, zato pri dolgotrajni pripravi novega prostorskega načrta upoštevamo vizijo razvoja celotne občine. Trenutni status je na kratko opisal župan Miran Stanovnik: "Občinski prostorski načrt je izredno pomemben in kompleksen dokument, ki zajema poglavje, kje in kako bomo živeli ter kako bomo naš prostor uredili za prihodnje rodove. Ne želimo, da bi tu postalo naselje z majhnimi utesnjenimi parcelami in zato želimo imeti primerne objekte. Ne želimo razvijati preveč industrije, kjer to ni potrebno. Dobro vemo, kje je v naši občini industrijska cona, ki jo moramo opremiti, največ bremena tu pade na investitorje, ki se s tem ukvarjajo že praktično desetletje. Potem pa je treba vedeti, da z direkcijo Republike Slovenije za ceste urejamo našo prometnico, regionalno cesto, ki gre skozi občino. V najkrajšem možnem času jo želimo opremiti s pločnikom in kolesarsko stezo in temu primerno poskrbeti za temu primerno večjo varnost. S tem se bo v občini uredil manjkajoči del ceste v smislu, kot je to urejeno od Brezovice do Dragomerja in od Vrhnike do Loga. Ker smo uspeli pridobiti sodelovanje države pri tej pobudi, bomo lahko naredili kolesarsko pot v celotni dolžini, ob tem pa se bodo premaknile avtobusne postaje in izdelala manjkajoča križišča. V tem bomo v celotni občini dosegli enak standard za pešce in kolesarje kot v obeh sosednjih občinah."
Nov prostorski načrt predvideva tudi ureditev vodotokov. Ker smo na robu Barja, mora biti voda, ki ob večjih nalivih prodre z zalednih hribov, speljana prek urejenih in zanesljivih izpustov, da ne bo prihajalo do poplav in gmotne škode. Zato so se že uredili bregovi vodotoka Moljščica, od šolske do magistralne ceste so se razširili in uredili vodotoki. Na podlagi izdelane študije poplavnih tveganj so se določile tudi najbolj ogrožene točke. Zato so v načrtu kratkoročni in dolgoročni ukrepi, ki so bili v javni obravnavi in bodo po obravnavi občinskega sveta vključeni v nov, dopolnjen osnutek občinskega prostorskega načrta. Javna razgrnitev je predvidena za začetek leta 2018.

Peter Kavčič

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.02.2018
Danes ni dogodkov.