Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.07.2018

delno oblačno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 17, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 31°C
sobota, 21.07.2018
18°C | 29°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 29°C
ponedeljek, 23.07.2018
17°C | 29°C
torek, 24.07.2018
17°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 19.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Od junija energetska svetovalnica


OBČINSKE

| |
16.05.2017      6:12
A A

Od junija energetska svetovalnica


V prejšnji številki Našega časopisa smo občane naše občine obvestili, da smo opravili razgovore z energetskim svetovalcem mreže EnSvet glede vzpostavitve energetske svetovalne pisarne tudi v Občini Log - Dragomer. Razgovori so že obrodili sadove in z veseljem sporočamo, da bo pisarna začela s svojim delom v sredo, 7. junija.


Deli:

Program brezplačnega energetskega svetovanja za občane – Mreža EnSvet nudi individualno, brezplačno, neodvisno energetsko svetovanje ter informacijske izobraževalne in ozaveščevalne dejavnosti za promocijo ukrepov učinkovite rabe in obnovljivih virov energije v lokalnem okolju. Posebej zanimive so tudi informacije o možnostih pridobitve nepovratnih spodbud in ugodnih kreditov, ki jih nudi Eko sklad občanom za njihove naložbe v večanje energetske učinkovitosti stanovanjskih stavb, obnovljive vire energije in okoljske naložbe.

Mrežo EnSvet na podlagi določil energetskega zakona organizira Eko sklad skupaj z zainteresiranimi lokalnimi skupnostmi – občinami. Eko sklad je hkrati tudi koordinator ter vodi delovanje občinskih svetovalnih pisarn mreže in vanjo vključenih energetskih svetovalcev. V pisarnah mreže EnSvet, razpršenih po celi Sloveniji, delujejo usposobljeni neodvisni energetski svetovalci. Z brezplačnimi nasveti in razgovori pomagajo pri izboru, načrtovanju in uresničevanju naložbenih ukrepov učinkovite rabe energije in obnovljivih virov v stanovanjskih stavbah. Svetovanje povečuje energetsko ozaveščenost občanov, prihranke energije in zmanjšuje emisije toplogrednih plinov ter s tem olajšuje uresničevanje nekaterih ukrepov in programov energetske politike.
V energetski svetovalni pisarni bo našim občanom nudil pomoč energetski svetovalec mag. Peter Petrovčič, ki sicer deluje tudi v občinah Vrhnika, Ljubljana in Logatec. Prijave na svetovanje bodo zbirali v sprejemni pisarni občine med delavniki, telefon 01 750 77 00, med 9. in 12. uro. Svetovanja bodo vsak teden v sredo od 15. do 17. ure  po predhodnem dogovoru termina v sejni sobi Občine Log - Dragomer. Kot rečeno bo pisarna odprla svoja vrata v sredo, 7. junija, v primeru potrebe, pa se bo lahko energetski svetovalec oglasil tudi na vašem domu. V dogovorih ob vzpostavitvi energetske svetovalne pisarne v naši občini smo si zadali tudi nekatere operativne cilje. Ti so predvsem:

-          Razpoložljivost energetskega svetovalca našim občanom po predhodni najavi enkrat tedensko tako za svetovanje v pisarni kot tudi na domu.

-          Organizacija in izvedba delavnice za otroke v vrtcu in vsaki triadi osnovne šole s pedagoško usklajenimi vsebinami s področja učinkovite rabe in obnovljivih virov energije ter ekologije.

-          Organizacija in izvedba dneva odprtih vrat energetske svetovalne pisarne na enem izmed večjih dogodkov v občini.

-          Sodelovanje s predstavniki občine pri pripravi energetskih in okoljskih politik ter naložb.

 

Občani Občine Log - Dragomer, vljudno vabljeni!

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!