Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Izdelovali orhideje iz zavrženih žabic


KULTURA

| |
13.04.2017      21:15
A A

Izdelovali orhideje iz zavrženih žabicDeli:

Spomladi se po dolgi zimi veselimo sprehodov v naravo predvsem zaradi prvih spomladanskih cvetlic. Zvončki, trobentice, žafrani prekrijejo svetla gozdna tla, na nekaterih suhih in vlažnih travnikih pa se kmalu razcvetijo tudi vijolice. Cvet vedno pritegne pogled, ustavi misel in besedo. Človeka pritegne na različne načine. Mnogim je izdelovanje cvetja izziv, kako poustvariti to, kar ustvari narava. Kakor v naravi se prvih cvetočih spomladanskih cvetlic veselimo tudi doma. Zato smo članice KUD Kosec na prvi pomladni delavnici izdelovale orhideje iz otroških žabic. Delavnice se je udeležilo šestnajst članic, vodila jo je Dragica z Vira pri Domžalah. Ob prijetnem klepetu in dobri družbi nam je večer hitro minil, tako da smo se razšle zadovoljne in ponosne vsaka na svoj izdelek. V vsako rožo je vpletenega mnogo znanja, ročnih spretnosti, vztrajnosti, natančnosti, čustev in domišljije. Ob natančnem gledanju in opazovanju narave in rož razvijamo tudi prefinjen občutek za skladnost in estetiko. Bilo nam je prijetno. KUD Kosec z majem zaključuje dejavnosti. Želimo vam vesele počitnice, spočijte si in naberite moči za jesenske dni, ko za vas pripravljamo veliko lepih dogodkov in razstav. Veselimo se, da se bomo takrat spet srečali in družili.

 

KUD KOSEC
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!