Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem na Kočevskem bo občasno naletaval sneg. Pihal bo vzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja, ki bo čez dan nekoliko oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do 10 °C.
1°C | 6°C
ponedeljek, 19.11.2018
2°C | 3°C
torek, 20.11.2018
3°C | 2°C
sreda, 21.11.2018
2°C | 5°C
četrtek, 22.11.2018
3°C | 7°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prva jesenska pravljična urica na Logu


KULTURA

| |
15.10.2018      8:12
A A

Prva jesenska pravljična urica na Logu


V deželo je prišla jesen in KUD Kosec je v sodelovanju s Cankarjevo knjižnico Vrhnika začelo s pravljičnimi uricami. V četrtek, 4. oktobra, smo v Osnovni šoli Log - Dragomer imeli prvo srečanje v novi sezoni. Udeležba sicer ni bila pretirano velika, kljub temu pa smo zelo uživali.


Deli:

Najprej smo se predstavili in ponovili pravljična pravila. Pogovorili smo se tudi o tem, kaj vse smo počeli poleti, ko se nismo družili. Nato je sledila pravljica Čarobna krogla (avtor Arcadio Lobato), ki so ji otroci z zanimanjem prisluhnili. Govori o kozjem pastirčku Manolu. Vsako jutro žene koze na pašo in nekega dne v bližnjem grmu zagleda nenavadno svetlobo. Ko se ji približa, ugotovi, da je to čarobna krogla, ki vsakemu izpolni eno željo. Deček je več dni zapored razmišljal, kaj naj si zaželi, a se ni in ni mogel odločiti. Vaščani so se mu čudili, zakaj je tako dobre volje in skušali razkriti njegovo skrivnost. Za njim so poslali dečka, ki je Manolu ukradel čarobno kroglo. Ko se je le-ta z ukradenim plenom vrnil v vas, si je vsak izmed vaščanov nekaj zaželel in čarobna krogla jim je želje izpolnila. Kmalu so ugotovili, da jih bogastvo ne osrečuje. Želeli so si, da bi bilo vse tako kot nekoč. Manolu pa krogla še ni izpolnila želje, zato si je on zaželel, da bi bilo vse kot nekdaj. In tako so še naprej živeli srečno, čeprav niso bili premožni.

Po pravljici so otroci še ustvarjali. Vsak je pobarval svojega pastirčka in iz vate oblikoval ovčko. Ker nas ni bilo veliko, smo imeli več časa za pogovor. Zapeli smo tudi pesem Pastirička žgance kuha in Kekčevo pesem. 

Na pravljičnih uricah na Logu se bomo družili vsak prvi četrtek v mesecu ob 17. uri. Ker je 1. november praznik, se bomo naslednjič srečali 8. novembra. Lepo vabljeni vsi otroci med 4. in 9. letom starosti, da se mi pridružijo.

 

Pravljični pozdrav, Barbara Kuzmič

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!