Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še sončno in vroče, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 16h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja, predvsem z močnejšimi sunki vetra in nalivi.
18°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ob tednu ljubiteljske kulture posadili ......


KULTURA

| |
16.06.2014      16:51
A A

Ob tednu ljubiteljske kulture posadili jablano


Med 15. in 22. junijem je po Sloveniji potekal vseslovenski teden ljubiteljske kulture. Ob tej priložnosti je župan Mladen Sumina na zemljišču, ki naj bi bilo v bližnji prihodnosti namenjeno kulturi, zasadil jablano.


Deli:

Vseslovenski teden ljubiteljske kulture je tokrat potekal prvič, pridružila pa se mu je tudi Občina Log - Dragomer. Kot je ob dogodku povedala Nataša Bergant Možina iz vrhniške izpostave JSKD, je simbol tedna ljubiteljske kulture rodovitno drevo, ki ponazarja široko dostopnost in raznolikost naše kulture, ohranjanje kulturne dediščine in tudi skrb za biotsko raznovrstnost Slovenije ter simbolno obnovo po žledolomu.

Jablano je ob potoku nasproti šole, kjer naj bi po načrtih v prihodnjih letih zrasel kulturni hram, zasadil župan Mladen Sumina. Povedal je, da je bil vesel pobude izpostave JSKD Vrhnika, da ob tednu ljubiteljske kulture simbolno zasadijo drevo. "Drevo smo zasadili na zemljišču, na katerem bi v bližnji prihodnosti radi postavili nekakšen mini kulturni center. Odločitev o tej lokaciji in tej usmeritvi je občinski svet sprejel pred tremi leti, 30. junija 2011, ko smo na mizah imeli že neke idejne zasnove za kulturni objekt." Kot je dodal, so v tem času iskali možnosti sofinanciranja iz zunanjih virov: "Kar bi želeli postaviti, je namreč projekt, ki ga sami v tem trenutku finančno nismo sposobni uresničiti." Po idejnih zasnovah naj bi v kulturni center umestili kulturno dvorano, ki bi ob javnih prireditvah nadomestila večnamensko šolsko dvorano, tu naj bi svoj prostor dobila tudi knjižnica in kulturno društvo, hkrati pa naj bi v tem središču poiskali možnosti za sobivanje mladih.

Ob tej priložnosti so se učenci predstavili s krajšim kulturnim programom, v okviru iste akcije pa je v ekovrtu Osnovne šole Ivana Cankarja Vrhnika podobno drevo zasadil vrhniški župan Stojan Jakin.

 

V. L.


Občina Log - Dragomer se zahvaljuje Vrtnarstvu Kržič z Lesnega Brda za donacijo jablane orange pippin.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!