Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.07.2018

pretežno oblačno
Zvečer bo še možna kakšna ploha ali nevihta, ponoči pa se bo ozračje umirilo. Prehodno se bo zjasnilo. Zjutraj pa se bo od zahoda zmerno pooblačilo, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju okoli 19 °C.
16°C | 28°C
torek, 17.07.2018
16°C | 30°C
sreda, 18.07.2018
16°C | 31°C
četrtek, 19.07.2018
16°C | 30°C
Opozorila
Nedelja, 15.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Mladi po srcu sezono zaključili z nastopom


KULTURA

| |
09.08.2017      12:01
A A

Mladi po srcu sezono zaključili z nastopom


V KUD Kosec Log - Dragomer je dolgo tlela želja o lastni pevski skupini, ki bi popestrila domače, občinske prireditve. Pevcev in pevk je bilo v naši občini vedno dovolj, precejšen problem pa sta predstavljali vprašanji primernega prostora in strokovnega vodenja.


Deli:

Ko je društvo Kosec pridobilo, resda začasne, prostore v stari šoli na Logu, je bil en problem odpravljen. Decembra lani se je na pobudo Anice Vengust in Joži Poljanšek zbralo prvih nekaj članov, vodenje skupine pa je prevzel Iztok Urbanc, ki igra tudi kitaro. Število pevcev in pevk je naraslo na trenutnih štirinajst, pridružil se je tudi Tone Košir s svojo harmoniko »frajtonarico«. Skupina nima prevelikih ambicij na področju zborovskega petja, njihov moto je: »Pojemo za dušo!« Zato je tudi njen repertoar sestavljen iz bolj raznovrstnih pesmi, od popevk, dalmatinskih pesmi do, seveda, slovenskih narodnih. Tudi Slak in Avsenik sta na sporedu. Vsak lahko predlaga kakšno novo pesem in če je drugim všeč, se »uvrsti naprej«. V šestih mesecih delovanja je skupina naštudirala približno petnajst pesmi. Ko se je bližal čas poletnih počitnic, ki si jih tudi pevci zaslužijo, smo člani KUD Kosec v sodelovanju s picerijo Siciliana v Dragomerju 20. junija pripravili nekakšen družabni večer z naslovom Pozdrav poletju. Na zadnji pomladni dan je skupina Mladi po srcu odpela in odigrala pretežni del svojega repertoarja, potem pa v »prostem programu« še do poznih ur zabavala goste picerije, ki je pripomogla k izvedbi dogodka z brezplačnimi picami, za kar se ji KUD Kosec še enkrat iskreno zahvaljuje. Poslovili smo se z besedami: »Nasvidenje jeseni!« V KUD Kosec močno upamo in verjamemo, da bomo še imeli prostor za vaje. Če ne v stari šoli, ki se bo menda prenavljala, pa kje drugje.

 

KUD Kosec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!