Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
13°C
1°C
JUTRI
12°C
0°C
Deli
2339

Mladi po srcu sezono zaključili z nastopom

V KUD Kosec Log - Dragomer je dolgo tlela želja o lastni pevski skupini, ki bi popestrila domače, občinske prireditve. Pevcev in pevk je bilo v naši občini vedno dovolj, precejšen problem pa sta predstavljali vprašanji primernega prostora in strokovnega vodenja.

Ko je društvo Kosec pridobilo, resda začasne, prostore v stari šoli na Logu, je bil en problem odpravljen. Decembra lani se je na pobudo Anice Vengust in Joži Poljanšek zbralo prvih nekaj članov, vodenje skupine pa je prevzel Iztok Urbanc, ki igra tudi kitaro. Število pevcev in pevk je naraslo na trenutnih štirinajst, pridružil se je tudi Tone Košir s svojo harmoniko »frajtonarico«. Skupina nima prevelikih ambicij na področju zborovskega petja, njihov moto je: »Pojemo za dušo!« Zato je tudi njen repertoar sestavljen iz bolj raznovrstnih pesmi, od popevk, dalmatinskih pesmi do, seveda, slovenskih narodnih. Tudi Slak in Avsenik sta na sporedu. Vsak lahko predlaga kakšno novo pesem in če je drugim všeč, se »uvrsti naprej«. V šestih mesecih delovanja je skupina naštudirala približno petnajst pesmi. Ko se je bližal čas poletnih počitnic, ki si jih tudi pevci zaslužijo, smo člani KUD Kosec v sodelovanju s picerijo Siciliana v Dragomerju 20. junija pripravili nekakšen družabni večer z naslovom Pozdrav poletju. Na zadnji pomladni dan je skupina Mladi po srcu odpela in odigrala pretežni del svojega repertoarja, potem pa v »prostem programu« še do poznih ur zabavala goste picerije, ki je pripomogla k izvedbi dogodka z brezplačnimi picami, za kar se ji KUD Kosec še enkrat iskreno zahvaljuje. Poslovili smo se z besedami: »Nasvidenje jeseni!« V KUD Kosec močno upamo in verjamemo, da bomo še imeli prostor za vaje. Če ne v stari šoli, ki se bo menda prenavljala, pa kje drugje.

 

KUD Kosec

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!