Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.10.2018

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno, zjutraj bo po nižinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem ob šibki burji do 12 °C.
8°C | 20°C
nedelja, 21.10.2018
9°C | 12°C
ponedeljek, 22.10.2018
4°C | 15°C
torek, 23.10.2018
4°C | 15°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kulturni večer na Logu v znamenju Cankarja


KULTURA

| |
14.02.2018      18:48
A A

Kulturni večer na Logu v znamenju Cankarja


Ob praznovanju kulturnega dneva je kulturno-umetniško društvo Kosec v prostorih osnovne šole Log - Dragomer pripravilo kulturno-umetniško prireditev, na kateri so se nastopajoči poklonili našemu največjemu pesniku Francetu Prešernu in pisatelju Ivanu Cankarju. Letos mineva 100 let od Cankarjeve smrti, zato je leto 2018 Cankarjevo leto.


Deli:

Kulturni večer so odprli mladinski pevski zbor in pevska skupina Mladi po srcu, skupaj so zapeli slovensko himno. Sledil je nagovor župana Mirana Stanovnika, ki je opozoril na to, kako pomembna je za nas kultura, ki nas bogati, in se dotaknil tudi tiste druge kulture, človeške, srčne. "Nič ne pomeni, če smo še tako kulturno ozaveščeni, pa ne znamo pozdraviti mimoidočega  ali pa se vljudno pogovoriti s sosedom," je dejal župan in na ta način ponovno izrazil željo in upanje po povezovanju in sodelovanju v občini Log - Dragoomer. Sledil je prvi glasbeni nastop. Na klavir je pesem Christosa Tsitsarosa Cossack Dance zaigrala Klara Plevnik, ki obiskuje 3. razred klavirja v Glasbeni šoli Vrhnika.

V dvorani se je nato oglasilo ubrano zborovsko petje. Nastopila sta mladinski pevski zbor in učenci petega razreda OŠ Log - Dragomer pod vodstvom Mojce Lorber in pevski zbor Mladi po srcu pod vodstvom Iztoka Urbanca. Zapeli so ljudsko Pod rožnato planino in Veseli pastir Simona Gregorčiča. Ob ljudski pesmi Če študent na rajžo gre pa se jim je priključila še Orffova skupina. Gašper Rojec je doživeto predstavil Gregorčičev poklon Soči s samostojno deklamacijo. V nadaljevanju je sledila lahkotna in igriva igrica otroške folklorne skupine Nageljčki. Občinstvu so mladi igralci pokazali, kako so se v starih časih, ko še ni bilo televizije, telefonov in računalnikov, igrali in zabavali otroci, ko so čakali, da pridejo starši domov z dela. Zapeli so pesem Na planincah, prikazali igro Zvezde metat in zaplesali ples Pastirica, ki spada v koroško plesno izročilo. Sledilo je hudomušno branje vrhniškega satirika in pisca aforizmov Andreja Kosa, ki se je posvetil branju odlomkov iz Cankarjevega dela Sveti Janez v Biljkah, ki so zvenela kot še kako aktualna v današnjem času.
Kot zadnji so se z izborom skladb predstavili še člani orkestra Big band Vrhnika pod taktirko dolgoletnega člana Matjaža Lenarčiča Bucota. Skupina je s svojim repertoarjem navdušila občinstvo. Voditeljica prireditve, gospa Brigita Žitko je ob koncu vsem zbranim zaželela prijetno praznovanje kulturnega dne in povabila, da se v letu Ivana Cankarja večkrat spomnimo nanj. Morda celo ob skodelici Cankarjeve kave na Vrhniki. KUD Kosec se zahvaljuje osnovni šoli in občini Log - Dragomer za sodelovanje in pomoč pri izvedbi kulturnega večera.

 

Besedilo in fotografije: Peter Kavčič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!