Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 28 do 33 °C.
15°C | 32°C
petek, 20.07.2018
17°C | 31°C
sobota, 21.07.2018
18°C | 29°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 28°C
ponedeljek, 23.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 19.7.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
32°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

ZaključilI pravljične urice


KULTURA

| |
13.04.2018      9:27
A A

ZaključilI pravljične urice


V četrtek, 5. aprila, je bila v prostorih OŠ Log - Dragomer šesta in hkrati zaključna pravljična urica KUD Kosec v tej sezoni.


Deli:

Aprilsko vreme kar kliče po tem, da nosimo s seboj dežnik, zato je bila tudi tema izbrane pravljice deževno obarvana. Pravljica z naslovom Zeleni dežnik, avtorice Jackie Azua Kramer, nas popelje na deževne mestne ulice, po katerih se sprehaja slon s svojim dežnikom. Na svoji poti po mestu sreča ježa, mačko, medveda in zajca, ki trdijo, da je njegov zeleni dežnik v resnici njihov čoln, šotor, leteči stroj in palica. Nadvse zabavna pripoved nas spodbudi k razmisleku o tem, čemu vse lahko služijo predmeti za vsakdanjo uporabo, če zraven primešamo še kanček domišljije.
Po pravljici so otroci tudi ustvarjali - vestno so pobarvali slona, mu prilepili ušesa, pobarvali so mu tudi noge in vse skupaj prilepili na leseno palico. Med ustvarjanjem smo se pogovarjali o prehrani slona in drugih afriških živalih, ki jih lahko vidimo v ljubljanskem živalskem vrtu, pa tudi o domačih živalih. Dotaknili smo se letnih časov in njihovih značilnosti, predvsem pomladi in aprilskega vremena. Po končanem ustvarjalnem delu so otroci dobili vsak svojo pohvalo z motivom knjižnega molja, saj so pridno obiskovali pravljične urice in se skupaj z drugimi otroki potapljali v mavrični svet domišljije. Slonček iz papirja pa je postal simpatična dekoracija v cvetličnem lončku, kozarcu za svinčnike ali pa kje drugje, odvisno od otroške domišljije. Se vidimo spet jeseni!

 

Nika Čelešnik, Cankarjeva knjižnica Vrhnika

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!