Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.04.2018

delno oblačno
Popoldne bo jasno, pihal bo veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 27 °C.
10°C | 28°C
nedelja, 22.04.2018
10°C | 26°C
ponedeljek, 23.04.2018
11°C | 27°C
torek, 24.04.2018
13°C | 25°C
sreda, 25.04.2018
10°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 21.4.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
28°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

KUD Kosec zaključil pravljične urice


KULTURA

| |
13.04.2018      9:27
A A

KUD Kosec zaključil pravljične urice


V četrtek, 5. aprila, je bila v prostorih OŠ Log - Dragomer šesta in hkrati zaključna pravljična urica KUD Kosec v tej sezoni.


Deli:

Aprilsko vreme kar kliče po tem, da nosimo s seboj dežnik, zato je bila tudi tema izbrane pravljice deževno obarvana. Pravljica z naslovom Zeleni dežnik, avtorice Jackie Azua Kramer, nas popelje na deževne mestne ulice, po katerih se sprehaja slon s svojim dežnikom. Na svoji poti po mestu sreča ježa, mačko, medveda in zajca, ki trdijo, da je njegov zeleni dežnik v resnici njihov čoln, šotor, leteči stroj in palica. Nadvse zabavna pripoved nas spodbudi k razmisleku o tem, čemu vse lahko služijo predmeti za vsakdanjo uporabo, če zraven primešamo še kanček domišljije.

Po pravljici so otroci tudi ustvarjali - vestno so pobarvali slona, mu prilepili ušesa, pobarvali so mu tudi noge in vse skupaj prilepili na leseno palico. Med ustvarjanjem smo se pogovarjali o prehrani slona in drugih afriških živalih, ki jih lahko vidimo v ljubljanskem živalskem vrtu, pa tudi o domačih živalih. Dotaknili smo se letnih časov in njihovih značilnosti, predvsem pomladi in aprilskega vremena. Po končanem ustvarjalnem delu so otroci dobili vsak svojo pohvalo z motivom knjižnega molja, saj so pridno obiskovali pravljične urice in se skupaj z drugimi otroki potapljali v mavrični svet domišljije. Slonček iz papirja pa je postal simpatična dekoracija v cvetličnem lončku, kozarcu za svinčnike ali pa kje drugje, odvisno od otroške domišljije. Se vidimo spet jeseni!

 

Nika Čelešnik, Cankarjeva knjižnica Vrhnika

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!