Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 9h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
21°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kosec gostil lutkarja Borisa


KULTURA

| |
15.03.2017      8:01
A A

Kosec gostil lutkarja Borisa


V KUD Kosec želimo ustanoviti lutkovno skupino, zato smo v svojo sredino povabili samostojnega lutkarja, animatorja in pravljičarja Borisa Kononenko. Ta se je na Vrhniki že uveljavil z zgodbami za otroke in odrasle o Ivanu Cankarju.


Deli:

Dobili smo se v prostorih stare šole v naši občini in začeli spoznavati osnove lutkarstva. Pod vodstvom mentorja smo se igrali s profesionalnimi lutkami ter spoznavali njihove skrivnosti. Ugotovili smo, da so nekatere veščine sicer zahtevne, da pa zna biti usvajanje le-teh tudi zabavno in poučno. Presenečeni smo bili, kaj vse je lahko lutka in kaj lutka pravzaprav vse zmore. Bili smo navdušeni in odločeni, da ustanovimo skupino. Bilo je lepo in ustvarjalno. Prijetno je presenetila igrivost vseh treh prisotnih generacij. Ta igrivost pa je osnova za lutkovno gledališče. Želeli bi si le, da bi se mladi promocijskega programa udeležili v večjem številu. V želji, da se nam pridružite in ustanovimo sami svojo lutkovno delavnico, vas vabimo, da se nam jeseni pridružite.

 

KUD Kosec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!