Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
32°C
20°C
JUTRI
25°C
19°C

Kolo življenja, posebna izdaja revije Pogovorov z občani

Izdajo Kolesa življenja je omogočila občina Log - Dragomer. V reviji devetdesetletniki iz naše občine razkrivajo DVIG-ovim sodelavcem svoja življenja. Njihova osebna pričevanja so "razgrnila zgodovino bivanja in življenja v krajih današnje občine: neznane podobe preteklosti, osnovne vrednote, odnose, način življenja, preživeti dve veliki vojni in spreminjanje načina življenja po vojni. O vojnah, zmagah in porazih govori uradna zgodovina. Zdaj pa se veča interes za zgodovino ljudi. Iščemo jo v ustni zgodovini posameznikov. V njej iščemo svoj izvor, da bi se podoba naše prihodnosti jasneje izrazila." Zato so razmišljanja 90-letnikov tako pomembna tudi za vse nas, ker so izhodišče za premislek o poštenosti, prijateljstvu in vztrajanju. V njihovih izpovedih zaznamo neizmerno voljo do življenja, skromnost v njihovih življenjih in ponos, da so danes to, kar so, da lahko z mirno in čisto vestjo pripovedujejo svojim zanamcem o času, ki so ga živeli. Morda to potrebujemo tudi naslednje generacije danes, zase, za svoje potomce, za vse, ki jim je mar za kraj in soljudi. Vzemite si čas za branje. Berite jih z občutkom, ker so bile tudi povedane z globoko iskrenostjo in spoštovanjem do časa, v katerem so živeli, in do ljudi, ki so se jih dotaknili.

 

Olga Drofenik, DVIG, univerza za tretje življenjsko obdobje

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi